| anonimus20 a întrebat:

De curiozitate... Spuneti-mi si mie cum se da fundita. Daca imi spuneti cum se da vo dau! Stiu ca e stupida intrebarea, da ma rog...

Răspuns Câştigător
| AugustaD a răspuns:

Buna. daca pui o intrebare si cineva da un raspuns, in dreptul raspunsului este o fundita, daca e bun raspunsul dai clik pe ea si cel care a dat raspunsul primeste o fundita. funditabig grin?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si acolo. Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri şi în dreptul fiecăruia o să fie câte o fundă. Alegi răspunsul care ţi se pare că este mai bun şi folositor ţie şi dai clic pe funda din dreapta acestuia şi apoi confirmi din ferestruica ce-ţi apare. Programul tpu va muta acest răspuns pe primul loc, imediat sub fereastra pentru răspunsuri(indiferent al câtelea răspuns a fost) şi fundele vor dispare de la celelalte răspunsuri. Poţi acorda o singură fundă la o întrebare, aşa că nu trebuie să te grăbeşti să dai funda, aşteaptă 2-3 zile după ce ai pus întrebarea. Pentru edificarea ta cu regulile de pe TPU poţi citi răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE! Numai bine!

| ImmortalQueen a răspuns:

Bunahappy

Fundita asta nu este altceva decat o recunoastere simbolica a ajutorului oferit de cel mai bun raspuns pe care l-ai primit. Asadar, atunci cand pui o intrebare si se aduna un numar suficient de raspunsuri, poti sa-l recompensezi pe cel care consideri ca te-a ajutat cel mai bine, facand click pe fundita gri din partea dreapta a fiecarui raspuns. Bye:*

| ღNameღ a răspuns:

Sunt suta la suta sigura ca o sa dai funda la altcineva pentru ca sigur multi au raspuns inaintea mea(ma surprinzibig grin?) oricum, iti arata in dreapta o funda partocalie si dai click pe ea si gata.ai dat o funda cui vrei.Parca.nu mai stiu, ca parca la TPU wiki(sus) da informatii, succes!:*

| Beastboy a răspuns:

Lol cred ca au rasp mai multi inaintea mea deci stii deja

| MindExplode a răspuns:

In drept cu raspunsul meu este o fundita de culoare gri si apesi pe ea happy

| AndyNarutoShinobi a răspuns:

Pai unde apare un răspuns la o întrebare de a ta trebuie sa fie o fundita alb-negru sub care scrie alege răspunsul câștigător
apeși pe fundița și gata! funda te rog!

| bernaaaaa a răspuns:

Vezi ca in stanga raspunsului scrie declara raspunsul castigator, apasa, si gata happy Ai dat fundita :*

| andreeatpu_9367 a răspuns:

In dreptul raspunsurilor este o fundita pe care scrie: declara acest raspuns castigatorbig grin sper ca te-am ajutathappy