| Alex1997fun a întrebat:

La cate puncte/funde primesti expert TPU?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII (desi au fost si cateva exceptii) sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara, cand a venit momentul. Ei au ultimul cuvant. Citeste si aceste postari, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes! Numai bine!

6 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

La început credeam că trebuie să ai 500 de funde, dar mi-am dat seama că nu e aşa. Adică am văzut şi utilizatori cu 600 de puncte care nu erau experţi TPU. De asemenea am văzut şi un expert TPU care avea în jur de 100 de funde.
În concluzie: n-au nici o legătură punctele/fundele cu şansele de a deveni expert TPU.

| ahlrh a răspuns:

Ca să devii expert TPU.ro trebuie să ai obligatoriu raportul între răspunsuri și voturi peste 10% și peste 500 de răspunsuri.
Să postezi răspunsuri utile în categorii utile și să eviți (să te ocupi în permanență pe aceste) Categorii(le):
Conversații, Timp-liber, Trivia/Amuzante, Comics (și altele asemănătoare).
Să stai de la foarte bine în sus cu gramatica (preferabil să scrii și cu diacritice), să gândești matur, să fii de încredere, persoană pe care te poți baza și cam acestea ar fi cele mai importante.

Numărul de Răspunsuri Câștigătoare nu este deloc impresionabil pentru echipa TPU.ro (Administrație), deci. nu contează numărul de RC-uri ci cantitatea și calitatea răspunsurilor.

| NoNaMe_7575 a răspuns:

Multe

| unknownn a răspuns:

Aceeasi intrebare...mai sunteti multi ma? De cate ori trebuie sa va raspunda omul? Iti era greu sa cauti la intrebari? Scriai asa: " Cum ca**t devin expert TPU?"

| IlegalSmile a răspuns:

Nu exista un numar de funda. trebuie sa raspunzi cat mai mult si sa ai cum spuneai si tu multe puncte happy Numarul nu conteaza tongue
Bafta!

| Alex1997fun explică:

Va multumesc!