| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum stiti deja, avem un timp limitat pentru a ne edita raspunsurile. Poate ca v-ati dorit candva sa va editati un raspuns vechi de luni de zile. Se poate. Exista o mica scapare pe TPU, chiar daca butonul nu e la dispozitia oricui.

Solutie: Explorati-va raspunsurile din profil: http://www.TPU.ro/site-users/answered-questions/
Cautati acel raspuns pe care doriti sa-l editati. Dupa ce accesati intrebarea la care ati postat raspunsul(ce va fi incadrat cu portocaliu) veti observa in bara de adrese, la sfarsit, ID-ul raspunsului. Copiati-l(Ctrl-C) si apoi accesati acest link:
http://www.TPU.ro/site-users/answer-edit/answer_id/ si la sfarsit puneti ID-ul raspunsului (apasati Ctrl-V pentru a specifica ID-ul raspunsului ce se vrea modificat). Va functiona. Ar trebui sa fie similar procedeul pentru intrebari, desi n-am avut curiozitatea de a incerca. Succes!

Răspuns Câştigător
| aliceinchains a răspuns:

Credeam ca-s eu prea blonda si nu reusesc, nu ca-s de vina adminii. Corect, era mai ok sa nu faci public. Si nici tutorialul... ^^

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu știu, poate am făcut eu ceva greșit, dar îmi apare: "Nu poti edita acest raspuns!".

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Asa apare doar daca accesezi al 2-lea link din intrebarea mea, gol, fara a pune un ID in coada sau apare daca vrei sa editezi raspunsul altuia, care nu-ti apartine. Mie imi merge sa editez orice raspuns, indiferent de vechime.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Eeeee, a mers! Am scăpat de "#" din ID, lăsând doar cifre, și am reușit până la urmă să accesez și editez răspunsul. Chiar funcționează. Nu-mi vine să cred.
Nici nu știu cum să-ți mulțumesc...
...Mulțumesc!

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Ah, da...nu m-am gandit! Ma gandeam ca va prindeti majoritatea ca # nu se punehee hee

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Sorry, blondele se prind mai greu.hee hee

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Am testat adineauri si pentru intrebari. E analog pentru raspunsuri. Veti accesa acest link:
http://www.TPU.ro/site-users/question-edit/question_id/
La sfarsit puneti ID-ul intrebarii. Din pacate, pe moment, n-am gasit o cale mai usoara de-al obtine. Cand va accesati o intrebare mai veche dati click dreapta pe butonul Raporteaza din Google Chrome si alegeti comanda de inspectat elemente. Veti observa in ciorba aia de coduri HTML/Javascript o functie(showReportDialog) ce va fi apelata la apasarea butonului. Acea functie apeleaza ID-ul intrebarii! Va intereseaza doar acel ID. Copiati-l undeva si cand accesati link-ul mentionat anterior lipiti ID-ul la sfarsit. Va functiona! Succes inca o data! :)

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Of, cel mai greu a fost să găsesc ID-ul întrebării, dar oricât de blondă aș fi, am reușit (ce mă mai bucuram), însă când îl adaug la sfârșitul link-ului dat de tine, scrie în continuare "Nu poti edita aceasta intrebare!". Am încercat deja cu două întrebări diferite. Nici o reacție.
Oare unde o fi problema? Ce nu fac bine?

| aliceinchains a răspuns (pentru anonim_4396):

Am incercat, am pus id-ul in coada, fara #, si-mi apare tot "Nu poti edita acest raspuns!" straight face

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

E greseala mea. Am incercat lucrul asta pe o intrebare recenta(chiar asta), care nu mai avea avea disponibil butonul de editare(dispare dupa 12 noaptea, nu tine 24 ore ca la raspunsuri). A mers asa. Acum mi-au confirmat mai multi ca nu merge decat la raspunsuri. Asta e...sad macar se poate edita intrebarea in 24 ore, tot e ceva, decat pana la 12 noaptea(ca atat tine butonul). M-am grabit sa generalizez. Doar atat.

NOname
| NOname a răspuns:

Șmecheria asta o știu și eu (a descoperit-o o prietenă). Chiar dacă ești ignorat de autorul întrebării, poți să răspunzi, răspunzând la răspunsul cuiva (dând reply).
Sau există și o altă variantă?

NOname
| NOname a răspuns:

Gata, s-a închis taraba.
Văd că astăzi nici eu nu mai pot să editez răspunsurile, deși ieri mergea fără probleme. Probabil au schimbat adminii ceva, după ce ți-au citit întrebarea.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Asa este! Adineauri am verificat si eu! Cristina, Alexandra, care dintre voi, ne spionati, ai? Ce e rau in a permite userilor sa-si editeze raspunsurile si dupa 2 ani? Poate vreau sa actualizez un link, un pret pentru o componenta hardware la o intrebare de la Tehnologie, naiba stie...pai e frumos ce faceti? tongue

| aliceinchains a răspuns:

Oooo, fain, abia asteptamhee hee

Doar ca la raspunsuri nu-mi merge, am incercat de doua ori, ma gandisem ca poate conta vechimea si am incercat cu unul de vreo cateva zile. Am intrat pe link-ul ala, si am pus id-ul fara #, dar imi arata tot "Nu poti edita acest raspuns"...n-am ce sa fi gresit.

| IMC90 a răspuns:

Interesant happy mersi.

| NOname a răspuns (pentru IMC90):

Să știi, a fost și mai interesant, când a funcționat.

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

Pffff, ne-au taiat macaroana :-s

| monstrulet a răspuns:

Interesant. Dar nu ma mira, is o groaza de "scapari" pe site.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai, cat de fraier am fost ca am facut postarea asta publica! Mai bine spuneam in privat unora si mai mare era bucuria! Acum...suntem nostalgici.

| aliceinchains a răspuns (pentru anonim_4396):

Credeam ca-s eu prea blonda si nu reusesc, nu ca-s de vina adminii. Corect, era mai ok sa nu faci public. Si nici tutorialul... ^^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai vezi mah daca ai strigat in gura mare? Evident ca la cit de multe intrebari sint postate pe site, adminii nu au cum sa le vada pe toate. Da' chiar si asa, chestia asta era prea misto sa nu apara un sobolan care sa le dea raportul si sa creasca in ochii lor. Uite de asta n-am facut eu ce ai facut tu acum, sa povestesc in gura mare pe site cum se intra in mesageria privatawinking