| Dmonik a întrebat:

Dupa foarte mult timp, am dat un raspuns pe tup si, surpriza - sau nu! - : nu numai ca a disparut intrebarea, dar a disparut si raspunsul de la mine de la profil, precum si raspunsul celui care comentase raspunsul meu.
Sunt de acord ca intrebarile imbecile trebuie sa dispara, dar de ce sa fie sterse si raspunsurile de la profilul celui care le ofera?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Asta mă întreb și eu de vreo 2 săptămâni, de când a început curățenia generală.

Întrebările se evaporă de pe site, cu tot cu răspunsuri (unele fiind folositoare și educative și au fi putut fi citite pe profil, dar cui îi pasă?), fiind șterse direct de către fetele din staff, iar funcția "Raportează" este mai mult de formă: degeaba raportăm 2 sau 20 aceeași întrebare, ea (în 9 cazuri din 10) tot rămâne pe site (până n-o șterg de tot adminii).
La un moment dat începi să te întrebi dacă mai are rost să răspunzi, dacă oricum majoritatea răspunsurilor tale nici nu sunt citite, devenind niște inutilități. Apoi îți descarci nervii (pe cine are mai mult ghinion) și continui, chiar dacă până la sfârșitul zilei iar dispare un sfert din ce ai postat... Da' na, ne adaptăm...

| TPU.ro a răspuns:

Cata vreme o intrebare are caracter irelevant sau nu e potrivita cu regulamentul comunitatii, alegerea noastra si setarea by default e sa o stergem cu tot cu raspunsuri. Indicat ar fi nici sa nu mai raspundeti la asemenea intrebari.

Alexandra - TPU

| Leocerba a răspuns:

Dmonik, cum, n-ai citit Compendium lugubrum? acolo scrie tăt-tăt!

| Dmonik explică (pentru Leocerba):

Ma oprisem la Bukovski, ai dreptate! Atunci, sa inventam aici niste Separatori...

| Dmonik explică:

Sa ma simt...vanata?
Ok, sa imi dea stupid, dar sa nu-mi puna mana la gura!
Cine mai gestioneaza activitatea pe aici poate mai are o farama de echidistanta!
Si...nenea cu 8 conturi...are un nume Stalker asta? Imi plac picanteriile!

| Dmonik explică:

E doar o parere, a mea e prima, chiar daca pare a ta "peste"! Asa ca...sezi frumos la rand!

| Dmonik explică:

Oh. m-am lamurit...nimeni nu mai modereaza si adminii se bazeaza exclusiv pe bunul nostru simt! Excelenta decizie, aceasta de a selecta intrebarile!

| maiAm8conturi a răspuns:

Gata, cred ca banuiesc ce s-a intamplat.De cateva zile tot ma impiedic de gandirea de rahat a unor privilegiati de pe site, neputand sa trec cu vederea unele tampenii(precum ca un user nu poate atenta la chenarul albastru, sau ca unii useri sunt chiar jalnici si trebuie sa le-o spui in fata) si asa cred ca mi-am facut un Stalker.
Hai sa vedem ce este un Stalker!
Un "stalker" este o persoana fara prea multe pretenti cerebrale de la propria-i persoana, care are ca scop urmarirea si vanarea unor useri dupa o mica disputa la care ei au ramas fara cuvinte.
Stalker-ul traieste pe TPU si se hraneste din frustrari.Prima lui ocupatie cand se scoala de dimineata este sa dea cu stupizi, sa posteze numai din copy-paste si sa raporteze.
Stalkerul nu este numai un simplu user, el are legaturi si la nivel intern, chiar daca cei care conduc site-ul uita faptul ca incalca niste drepturi fundamentale.Ok! s-a sters postarea, dar unde imi sunt raspunsurile? probabil ala care a raportat a fost asa de tampit incat a cerut si stergerea definitiva de pe server.
Asa cum la utilizatori suspendati existau injuraturi scarboase scrise litera cu litera, asa cred ca si la profilul meu ar trebui sa existe o rubrica cu toate raspunsurile accesibila macar mie.
E dreptul meu!
In primul rand voi nu ati cladit TPU, voi nu aveti niciun drept sa tineti partea unor userite aduse cu pluta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e si dupa sufletul omului big grin

| Dmonik explică (pentru anonim_4396):

Ah, asta era explicatia! Extrem de logica.
Mai urmeaza sa descopar sensul: daca esti magar nu se sterg raspunsurile si daca raspunzi sobru, la gunoi cu ele?!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dmonik):

Ba raspunsurile magarilor se sterg, ca nu-s destul de (beep) si nu fac trafic. Ramin doar cele ale porcilor, alea aduc banu'. Si cum troaca-i mare, multi se-nfrupta din ea. Ia intra tu la T/A sa te lamuresti putin, ca de cind ai rarit-o, nu mai esti la curent cu noutatile tongue