| secrets a întrebat:

Funda! Cate raspunsuri castigatoare imi trebuie ca sa devin Expert TPU? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

Pentru a devenii Expert TPU, trebuie să fii un user serios, care ştie ce are de făcut. Cu toate acestea, trebuie să şi respecţi nişte condiţii:
- Să ai 500 de răspunsuri normale, bine puse la punct, adică serioase, care, într-adevăr au ajutat userul respectiv.
- Să respecţi în totalitate regulamentul TPU-ului
- Să nu jigneşti alţi user. Nejignindu-i le câştigi respectul.
- Din cele 500 de răspunsuri, în cantitate de 10% să fie câştigătoare. Adică un răspuns din 10 să fie câştigător.
Când va veni momentul, adminii vor hotărî.
Mult succes!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de calitate în răspunsuri, respectarea regulamentului și activitate constantă pe site!
Hristos a Înviat!
Pa, pa.

| Neimportant a răspuns:

Pentru a fi Expert TPU trebuie:

-să ai o activitate constantă şi de calitate.
-nu contează nici rank-ul, nici vechimea, nici nr de funde, ci calitatea răspunsurilor tale.
-condiţii obligatorii: minim 500 de răspunsuri şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigătoare împărţit la numărul total de raspunsuri) de minim 10%.
-trebuie să respecţi regulamentul şi userii, să nu-i fi jignit.

Apoi, administratorii TPU vor decide dacă o să ţi se acorde titlul de Expert TPU.
http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658

| CautNume a răspuns:

Ca sa ajungi expert TPU nu trebuie sa ai un numar exact de funde de raspunsuri etc...Trebuie sa dai raspunsuri cat mai folositoare si inteligente care sa ajute cat mai mult.
Sunt cateva conditii obligatorii (sunt si exceptii):
sa ai minim 500 raspunsuri
sa ai minim 10% raspunsuri castigatoare adica un raspuns din 10 sa fie castigator
Succes!
Mai multe http://www.tpu.ro/blog/?p=601,
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| Gentiana a răspuns:

Nu ai nevoie numai de raspunsuri castigatoare, adica de fundite, ai nevoie si de voturi si de altele...de ex. vazusem aici un baiat care avea 1000 si ceva de fundite si nu era expert, si altii cu 200-300 sunt experti.Depinde acum...