| TeQui a întrebat:

Cate raspunsuri castigatoare trebuie sa ai pentru a deveni expert TPU?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai peste 10 % raspunsuri castigatoare.
Ca sa devii expert trebuie sa ai cont pe site de mai mult de 4 luni si sa oferi peste 500 de raspunsuri, necertate cu regulile limbii romane si sa respecti regulile comunitatii.

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poti sa ajungi expert TPU.Nu conteaza numarul de fundite, ci raspunsurile tale sa fie de calitate.Singurele conditii obligatorii sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numărul total de raspunsuri) de minim zece la suta, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie să fie castigator.Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara cand a venit momentul.Iti urez succes!

Apache
| Apache a răspuns:

Nu conteaza prea mult raspurile castigatoare.
Niste conditii neoficiale ar fi sa ai :
-minim 3 luni de activitate pe site
-macar 500 de raspunsuri
-macar 10% din ele sa fie castigatoare

Dar cel mai important aspect este calitatea raspunsurilor.
Degeaba ai 10000 de raspunsuri daca calitatea lor lasa de dorit.
Posteaza raspunsuri folositoare, la categorii la care stii ce sa raspunzi si cu timpul daca o tii tot asa poate o sa intri si tu in atentia adminilor.
Dar sa nu faci din asta o provocare.
Stai pe site daca iti place sa ii ajuti pe altii, nu pentru funde sau pentru titlul de expert.
Pentru ca la final isi pierde din farmec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai minim 500 de raspunsuri din care cel putin 10% cistigatoare.Asta nu inseamna ca devii automat expert daca intrunesti cele doua conditii.