| kiss99 a întrebat:

De cate raspunsuri castigatoare trebuie' sa' treci'ca'sa'devi expert TPU?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII (desi au fost si cateva exceptii) sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea). Iar administratorii vor hotara cand e momentul, ei au ultimul cuvant. Citeste si aceste postari (plus comentariile): http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes! Numai bine!

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu exista un numar fix de raspunsuri castigatoare pentru a deveni expert. In schimb, trebuie sa stii sa scrii corect romaneste, ceea ce, in ce te priveste, nu e cazul.

| Biby a răspuns:

Buna.
Un lucru este sigur:nu prin funde,cum fac 90% din utilizatori de aici.
Oricine poate devenii expert TPU,singurele conditii OBLIGATORII,dar mai sunt si exceptii sunt:
- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere
- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare
- sa nu fi jignit alti utilizatori
- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat
Acei utilizatori care provoaca sau stimuleaza conflicte, cei care jignesc, hartuiesc, abuzeaza de functiile site-ului, spameaza sau incalca in oricare alt fel politica noastra sau termenii si conditiile tpu.ro, au sanse mult mai mici de a deveni Experti TPU.ro, deoarece consideram ca acestia inteleg gresit menirea site-ului Toti Pentru Unu si il folosesc in alte scopuri decat cel pentru care e destinat.
Sunt expertii TPU si cu 40-60 de funde,dar care da raspunsuri foarte folositoare si cel mai important nu cere funde.
Sper ca te-am ajutat!

| AnneMarri a răspuns:

nu contează fundiţele, ci cât de mult ajuţi oamenii

Răspuns utilizator avertizat
| laurash_9338 a răspuns:

Cred ca pentru a deveni un expert TPU ai nevoie de mai mult decat de niste raspunsuri castigatoare. Nu cred ca reusesti doar daca raspunzi la intrebari pentru funda si cred ca ar trebui sa iti doresti sa ii ajuti pe ceilanti cu adevarat si daca vei dori asta sigur o sa primesti si destule raspunsuri castigatoare.

| MadRaven a răspuns:

De cat mai multe (peste 10)