| AlexTd77 a întrebat:

Hei imi zice si mie cineva care e treba cu fundita si cu punctele? ce se intampla daca ai multe puncte?

Răspuns Câştigător
| Mehh a răspuns:

Fundite:
Funditele se acorda atunci cand un utilizator crede despre raspunsul tau ca este corect. Funditele si rapunsurile te vor ajuta sa cresti in "grad"-junior-senior-expert
Punctele
Punctele se acorda pentru:Intrebari puse, raspunsuri la intrebari(1, 2,3, 4,5),primirea uni fundite, voturi etc.TPU are un top:Top-ul acesta este actualizat infunctie de punctele utilizatorului.Un utilizator cu un numar f. mare de puncte va fi la inceputul clasamentului; Unul cu putine puncte, la sfarsit.
Te-am ajutat? Sper ca da! Daca mai ai nevoie de ceva, intreaba! FUNDA? XD

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Tot ce trebuie să ştii, inclusiv cum stă treaba cu fundele/cocardele şi punctele, găseşti aici: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente.
Succes!

| Tweetymrrr a răspuns:

Fundiţa este acea panglică portocalie din stânga răspunsului, iar cel care postează întrebarea o acordă răspunsului ce'i place cel mai mult. Ea valorează 100 de puncte. Punctele te ajută să ai rank'ul mai mare. Deci, fundiţa şi implicit punctele nu ajută la mare lucru. Dacă ai şi alte întrebări le găseşti răspunsul aici http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente sau pe blogul TPU.
Succes!