| MaxEnergyzed a întrebat:

Heiii TPU, sunt noua pe aici si as vrea sa stiu ce inseamna funda si cum o poti da.Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna!

Pentru ca esti noua iti urez BUN VENIT!
Pentru inceput sa iti spun ce este funda.Tu ii oferi funda celui care consideri tu ca este cel imi folositor raspuns, care a scris correct si ordonat. Oferindui funda el va avea 100 puncte cu aceea funda.

Uite vezi in dreapta la fiecare raspuns o funda gri-alba? Apesi pe ea si iti apare asa" Vrei sa acorzi aceasta funda?" apesi pe "DA" si gata, iai acordat-o.

Iti urez succes si o zi frumoasa sa ai.winking

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.

| Laura1092 a răspuns:

Funda inseamna raspuns castigator. Toata lumea "se omoara pe ea" pentru ca iti ofera 100 de puncte, si poate fi oferita de catre cel care a pus pus intrebarea. Poti da funda in felul urmator :
- Langa raspuns iti va aparea o panglica/funda gri. Tu dintre toate raspunsurile trebuie sa alegi unul. Ei bine da click pe funda gri a raspunsului pe care il consideri castigator si se va face portocalie. Astfel ai dat funda big grin
SUCCES

| MaxEnergyzed explică (pentru Laura1092):

Multumesc de ajutor...happy

| irina41099 a răspuns:

Atunci cand pui o intrebare trebuie sa alegi un raspuns care ti s-a parut cel mai bun. Alaturi de raspunsuri o sa-ti apara o fundita portocalie, dai click pe ea si te va intreba daca sigur vrei sa o dai si depinde de tine. O fundita valoreaza 100 de puncte

| MaxEnergyzed explică:

Multumesc de ajutor, va pup :*

| deny99 a răspuns:

Funda este un vot pe care il dai la cel mai bun raspuns si este chiar langa raspuns! Funda?