| RainmakerX a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva de ce imi sunt sterse unele raspunsuri chiar daca am luat fundita pentru ele?
Mi s-a intamplat de 4 ori in ultima saptamana.
Daca este stearsa o intrebare atunci sunt sterse si raspunsurile? Deci TPU...chiar nu mai inteleg. Daca iei fundita dar intrebare este stearsa atunci este pierduta si fundita? Am gresit eu cu ceva? Pana la urma daca iei fundita atunci inseamna ca respectivul a fost multumit de raspuns, nu?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Dacă întrebarea nu este adecvată este ștearsă. Dacă tu ai primit fundă la acea întrebare în mod logic va fi și răspunsul cu pricina șters. Recomandarea adminelor este să nu răspunzi/să ignori întrebările neadecvate deoarece nu își au locul aici. Dacă consideri că întrebarea la care ai primit fundă era adecvată și a fost ștearsă pe nedrept scrie la CONTACT pentru a fi mai atente pe viitor.

| RainmakerX explică (pentru T0T):

Era o intrebare de genul "De ce sunt rromii frumosi si romanii atat de urati" si eu am raspuns ceva de genul "Asa cum sunt destui romani rai asa sunt si rromi buni si invers, dar pana la urma ce conteaza, rromi, romani, tot aia..." A fost ceva mai mare raspunsul dar acesta este esentialul.Am luat fundita si a fost sters doar raspunsul meu...

| T0T a răspuns (pentru RainmakerX):

Păi întrebarea este considerată ca fiind rasială și asta e...Și mie mi-au fost șterse multe răspunsuri cu fundă și am cam mai evitat să mai răspund la întrebări neadecvate.

| RainmakerX explică (pentru T0T):

Ok.Merci,o sa tin minte... Mie nu mi s-a parut ca facusem ceva rau dar acum am vazut cum suna de fapt...atat intrebarea cat si raspunsul.O sa le evit pe viitor.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se sterge intrebarea se sterg si raspunsurile, in mod logic de altfel.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, acele răspunsuri ( sau întrebările la care ai răspuns ) au ÎNCĂLCAT Regulamentul TPU ( şi/sau au fost raportate de alţi useri, din diverse motive )!

DA, dacă se şterge ( de către Admină ) întrebarea, atunci se şterg şi TOATE răspunsurile de la acea întrebare - NU contează dacă erau corecte ( sau nu ), ori dacă ai primit fundă la ele!

Pentru a afla EXACT motivele ştergerii acelor răspunsuri, urmezi paşii :
Intri în secţiunea "Intrebari/Raspunsuri sterse de Admin", acolo ar TREBUI să apară acele răspunsuri şterse şi, la fiecare postare, ai opţiunea "Reanalizează".
Dai click pe ea, apoi răspunsul respectiv va fi REANALIZAT de Admina Cristina şi, dacă a fost ştearsă din greşeală, va fi repostată ( în cazul în care NU încalcă Regulamentul )!

De asemenea, vei primi un e-mail ( pe adresa de mail cu care te-ai înregistrat pe site ) şi ţi se va EXPLICA de ce s-au şters acele răspunsuri.

Vezi alte detalii şi în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-de-3-ori/

Toate cele bune!

| Fatamuntilor a răspuns:

In mod logic cand se sterge o intrebare,dispar si raspunsurile si inevitavil si funditele acumulate.
In cazul intrebarilor vina este mai mult a celui care pune intrebarea,uneori mai scapa unele puncte din regulament
Poti cere reanilizarea postarii, dand clic pe,, postari sterse de admni'', asta pentru linistea ta, dar sunt slabe sanse ca postarea sa reapara pe site
Evita intrebarile care se par par suspecte, si nu vei fi dezamagit cand vezi ca iti dispare un raspuns(in special cel cu funde)

| alexs99 a răspuns:

Acele raspunsuri au fost incalcate pentru ca incalca regulamentul TPU.O alta explicatie ar fi faptul ca intrebarile la care ai raspuns sunt neadecvate, ceea ce a dus la stergerea lor si a raspunsurilor date de tine.
O zi buna.

| raMLesS a răspuns:

Dacă se şterge întrebarea în care ai fundă se şterge şi răspunsurile deci se şterge şi funda.

| syd2 a răspuns:

Ti se sterg din cauza ca nu faci parte din userii Sanctum carora nu li se sterg niciodata raspunsurile, ca de exemplu eu tongue, sunt prea sfant aici.

| RainmakerX explică (pentru syd2):

No,pe bune.Am pierdut 4 fundite intr-o saptamana.Crezi ca imi convine?
Stii cum scriu eu la un raspuns... pierd timp pe ele si pentru ce?

| syd2 a răspuns (pentru RainmakerX):

Trebuie sa fii mai laconic.
"Trebuie sa spui mult in vorbe putine si nu invers " (M.Preda)

| Croampa a răspuns:

Pai cand se sterg intrebarile se sterg si raspunsurile. Gandeste-te la asta ca la triunghiul Bermudelor, cand dispare o nava dispar si oamenii din acea nava! big grin