| anonim_4396 a întrebat:

La ce ma ajuta "funda"? Cum sa primesc funde?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Funda este răspunsul câştigător, ea valorează 100 de puncte, deci te ajută să ai o poziţie bună în clasament http://www.tpu.ro/useri
Este un fel de "mulţumesc"
Iar tu poţi primi fundă dând răspunsuri folositoare la diferite întrebări.
Ea se află în dreapta fiecărui răspuns, sub forma unei panglici gri. Iar persoana care a pus întrebarea, îţi oferă aceea fundă dacă i-ai dat un răspuns folositor, ca drept mulţumire.
Mai multe vezi aici http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

3 răspunsuri:
| Tarra a răspuns:

O mama de-a be-a acum am vazut intrebarea? De ca l-ai pus pe funda... vroiam si eu una.Eu n-am nici una! Si iti raspund cum a zis elsad.

| usernameSg0 a răspuns (pentru Tarra):

Am pus o intrebare la care nu am primit nici un raspuns: am in trebat daca imi trimite cineva invitatie pe un sit cu jocuri.Cauta intrebarea, vezi detalii si da-mi o invitatie daca ai si iti dau funda.

| Tarra a răspuns (pentru usernameSg0):

Ehh nu mai sunt suparata pe tine.Doar o funda acolo. Daca te mai gasesc o sa imi dai funda doar daca iti raspund corect nu neaparat.