| edy555 a întrebat:

Cum ofer funde si cum primesc funde
?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărî, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Şi mai ceva, dacă după cele 5 zile, pe care le ai la dispoziţie din ziua în care ai postat întrebarea, nu ai ales câştigătorul, iar cel puţin un răspuns are minim 5 voturi (în total) de "inteligent" şi/sau "folositor", atunci răspunsul câştigător va fi selectat automat de roboţel TPU (în funcţie de numărul de voturi). Însă dacă nici un răspuns n-a strâns cele 5 voturi până în a 5-a zi, atunci vei putea singur să hotărăşti, când şi dacă vrei să premiezi vreun răspuns.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes! Numai bine!

| edy555 explică (pentru NOname):

Mersi multwinking...ti-am dat funda laughing

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Funda o dai la raspunsul care ti se pare folositor la intrebarea/intrebariile postate de tine, te duci in dreapta si apesi pe funda gri. Daca tu dai raspunsuri care sunt folositoare si respectuvul/a utilizator ii place ce i-ai zis iti da funda.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În momentul în care vizualizezi răspunsurile de la întrebările tale, vei vedea că în dreapta fiecăruia se află o fundiță gri.
După ce vei da click pe ea, vei fi întrebat dacă ești sigur că vrei să-i acorzi utilizatorului respectiv răspunsul câștigător. La scurt timp după ce vei confirma, fundița va deveni portocalie.
Cum poți primi tu răspunsul câștigător? Dai cât mai multe răspunsuri folositoare, iar userii care vor considera că ai dat cel mai bun răspuns, îți vor oferi acea fundă.
Baftă!