| ramona11ramona a întrebat:

La cite fundita devii expert?

Răspuns Câştigător
| SebySZ a răspuns:

Trebuie sa ai 500 de voturi folositor

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII (desi au fost si exceptii) sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea). Cam atat. Deci, cand administratorii vor hotara, ca a venit momentul potrivit, atunci vei deveni Expert. Ei au ultimul cuvant. Se intampla fara sa te astepti. Citeste aceste postari (plus comentariile) http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 , si te vei lamuri mai bine.
Succes! Numai bine!

Apache
| Apache a răspuns:

Nu este un numar prestabilit!
ceea ce conteaza este calitatea raspunsurilor date.si abia apoi funditele!

| Adry05 a răspuns:

Buna! Ca sa devii exepert, nu conteaza numarul de funde. Conteaza calitatea raspunsurilor, si daca sefii site-ului considera ca raspunsurile tale si activitatea ta pe site sunt demne de a fi premiate prin a fi expert TPU. Daca te uiti la utilizatori, vei vedea ca pe locul 3 [mi se pare] este un baiat Razvan, el este pe locul 3, are o multime de funde dar totusi, nu este expert TPU. De ce? consider ca, sefii au considerat ca raspunsurile lui nu sunt chiar atat de bune pentru a fi expert TPU. Acum, nu stiu daca chiar asta a fost decizia lor, dar de obicei dupa calitate si numarul de voturi pozitive se alege un expert. Sper ca te-am lamurit, catusi de putinhappy. O zi Buna!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie si amabilitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza numarul raspunsurilor castigatoare(funditelor), nici numarul voturilor pozitive primite, ci calitatea raspunsurilor(castigatoare sau nu). Singura conditie pusa este sa ai minimum 500 de raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha...si daca deveniti experti aveti impresia ca deveniti Einstein! E egal cu zero! Si ar trebui sa se mai renunte la obsesia asta pentru "expert TPU" ca deja devine stupid!

| FriendlyGirl a răspuns:

Nu conteaza asta. Conteaza calitatea raspunsurilor in primul rand. Administratorii hotarasc cand e nevoiewinking