| Mauve a întrebat:

Cum\cand devii Expert TPU?

Răspuns Câştigător
| MihaicaDan a răspuns:

Buna!
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea). Cam atat. Deci, cand administratorii vor hotara, ca a venit momentul potrivit, atunci vei deveni Expert. Ei au ultimul cuvant. Se intampla fara sa te astepti. Citeste aceste blog-uri, plus comentariile http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 si te vei lamuri mai bine.
Succes! Numai bine!

2 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Nu conteaza atat de mult rank-ul, asa ca nu conteaza atat de mult nici fundele.Trebuie sa ai in jur de 500 de raspunsuri folositoare si inteligente.

| Jessica a răspuns:

Cand ai 500voturi folositoarewinking