| anonim_4396 a întrebat:

Numai mie mi se pare că intervențiile automate pe text ale „roboțeilor" TPU sunt adesea nu doar stupide, ci și neconstituționale - încălcând dreptul la *LIBERĂ* exprimare?!?

Răspuns Câştigător
| Ecaterina2016 a răspuns:

Autocorectul identifica ca o greseala..."pentru"winking. Mi se intampla doar mie? Ca o paranteza, ma irita si mai mult "roboteii" umani, disperati dupa funda ca un carnivor dupa o ceafa de porc sau un vegan dupa humus!
Mr Mihai69 nu stiu care este catalizatorul rabdarii de care dai dovada, sa răspunzi la intrebari prostesti uneori...sau poate esti doar... masochist.
Si cu toate astea nu te-am vazut ca fiind propus la userul anului, te-as fi votat cu drag.

| mihai69 a răspuns (pentru Ecaterina2016):

happy săru' mâna. Lasă, că la userul anului au acces cei care sunt mereu în top 10 (gen eGretta sau RayBan)... Da' sincer, nu asta mă face să intru pe aici. Sper numai să pot și numai pe unul dintr-o sută să-l scot mai la lumină.
PS apropo de faimoasa „fundă" - pe mine mă amuză cel mai tare cei care se laudă că „dau fund". Pe asta nu o mai corectează roboțeii... rolling on the floor

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru mihai69):

Din cei propusi la titlu de userul anului...nu am avut pe cine vota. Chiar am vrut sa pun o intrebare, dar mi-a fost "lene" pentru ca eram constienta ca nu va raspunde nimeni oficialwinking Daca vede totusi cineva acum...ii intreb pe admini: un om cu activitate constanta si raspunsuri competente(exemplu domnul Mihai69) nu are posibilitatea sa fie votat la categoria userul anului, insa persoane ca Gretta cu niste raspunsuri lamentabile poate sa fie propusa?

| anonim_4396 explică (pentru Ecaterina2016):

Tu ai adus propuneri pentru Userul Anului? Si Mihai si Gretta si in general fiecare user elegibil care se incadreza in conditiile puse ar avea sanse egale.
Anul trecut au fost cam putine propuneri...

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

„luserul" anului nu e propus de public, ci de @dmine.

| Anonim a răspuns (pentru mihai69):

Nu sunt noua si nici proasta
Eu stiu ca desemnarea se face in doua etape.Mai intai se fac propuneri. Dupa aia din userii propusi si sunt elegibili este ales Userul Anului. Ultima data cand am votat, asa a fost.
Apropo, nu-mi baga cuvinte gresite pe gat pentru ca eu am scris corect!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa e. Azi am vrut sa scriu nai.va si a iesit naiba. Am corectat de doua ori dar robotelul, practic, ma punea sa scriu naiba. Am scris ca aici cu punct la mijloc, dupa raspuns.

| mihai69 a răspuns (pentru darrio2007):

Altă dată scrie și tu cu diacritice. Uite așa: naivă. tongue

| darrio2007 a răspuns (pentru mihai69):

Mersi.

| mihai69 a răspuns:

Și încă una, din categoria „Pumnul (TPU) în gură": ce mă enervează pe mine cel mai tare de vreo două - trei zile este faptul că, mai nou (nu imediat după ce s-a implementat noua versiune a TPU) NU mai poți vota și nici măcar raporta răspunsurile celor care te au ca user blocat!
Sau ștergerea unui răspuns perfect regulamentar și lipsa totală de reacție la cererea de reanalizare făcută cu mai bine de o săptămână în urmă. Sau ștergerea altui răspuns la fel de regulamentar, dar la care am fost nevoit să adaug text inutil cu litere mici (semnalat ca atare) pentru ca robotul TPU (tembelu') să nu mai scrie că am prea multe majuscule (deși era una singură, la locul ei, în fruntea unui nume propriu)!
>sad

| Nuimistiunumel a răspuns:

Da,ai mare dreptate.nu avem voie nici măcar să scriem cum vrem. funda.