| Ionutrafa33 a întrebat:

Sallut!
Am și eu o problemea foarte gravă la care am nevoie de mare ajutor
Deci în urma cu o lună au avut loc o cearta intre părinții mei
Și Maica mea a plecat la mama ei o perioada de vre o lună, în care m-a luat. Și pe mine.
Și acolo școală era la o comună distanta și nu aveam cu ce sa mă deplasez până acolo.
Era undeva la 7-8 km de mers pe jos și
Nu trecea nici un microbuz pe prin satu in care mă aflam rare ori mai trece cate o mașină -doua dar care nu se oprea.
Deci eu nu aveam cum sa ajung la școală părinți mei au stat certați undeva la o lună
Și în toată această perioadă în care eu am fost plecat, la școală în care eu învaț am s au strâns undeva la 200 de absențe ne motivate
Deaorece doctorii nu puteau sa mi acorde mai mult de o scutire pe perioada de o săptămână.
Și dirigintele mi-a promis că anul acesta nu o sa intru in examensad pentru că îmi va scădea media la 6
Și nu știu efectiv ce sa fac nu am cum sa motiveze nici măcar 100 din ele ce pot face că să remediez situatia
Va rog oricine sa mi dea un sfat cum pot face
Daca mai pot remedia ceva
Sau daca m as muta la la alta școală as avea Sante sa trec de clasa a8-a? va rog frumos oricine mă poate ajuta ofer fundită oricui care mă poate ajuta sa scap măcar de 100 din ele

Mulțumesc frumos

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca unul din parinti ar putea sa vorbeasca cu directoarea/diriginta sa ii explice situatia.

| Ionutrafa33 explică (pentru aditimus):

Dar nu cred că o să creada

| Ionutrafa33 explică (pentru aditimus):

Alta soluție ar mai fii?

| aditimus a răspuns (pentru Ionutrafa33):

Eu zic ca e cea mai buna solutie.