| anonim_4396 a întrebat:

Anumiți useri,când îmi comentează la răspunsuri, pun vreo întrebare sau îmi răspund la întrebări, îmi apare după 6-8 h notificare de când au făcut asta,de ce? Am observat că doar la mine se întâmplă asta, restul primesc notificări pe moment de la ei, eu când primesc notificare și o deschid, deja sunt răspunsuri date înainte cu câteva ore.
Am citit un răspuns acum ceva timp în care spune că este din cauza faptului că sunt useri noi, dar aceștia au conturi de câtiva ani pe acest site. Inițial am crezut că este din cauza mea, acum două luni aveam un cont din 2013 și alte două(inclusiv ăsta), făcute în ultimele trei luni, se întâmplă aceeași chestie, ce problemă ar fi?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Salut!
Uite am pus şi eu mai demult o astfel de întrebare şi cred că răspunsul câştigător de aici ar trebui să te lămurească :
http://www.tpu.ro/......-persoane/

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Pentru ca esti user nou junior.
Am postat o intrebare, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?
Daca intrebarea pe care tocmai ai trimis-o nu a aparut inca, nu-ti face griji, aceasta va figura pe site in cateva momente, adica atunci cand pagina va fi reactualizata. Intrebarile postate de utilizatorii noi vor fi initial vizibile numai autorilor lor si utilizatorilor logati. Acestea vor putea fi accesate de toata lumea dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logati, fara a fi raportate. Daca intrebarea cumuleaza minimum doua raportari, ea va fi respinsa de pe site si va ajunge in atentia administratorului site-ului.
Am postat un raspuns, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?
Ca si in cazul intrebarilor, postarile care apartin utilizatorilor noi vor fi temporar vizibile pe site doar autorilor lor si utilizatorilor care sunt logati. Dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logati fara a fi raportate, respectivele postari vor fi vizibile pentru toata lumea.
Citeste Intrebari frecvente.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
O zi buna :)

| darrio2007 a răspuns:

Vreau sa mai adaug ceva la raspunsul castigator dat aici.Chestia cu mai multe conturi este ilegala.Inca un motiv in plus ca sa fii urmarita pe site.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Știu regulamentul site-ului, conturile pe care le-am avut, le-am șters, nu am mai multe conturi, acesta este singurul în acest moment. Era vorba despre faptul că de la anumiți useri primesc notificări după mai multe ore de când au pus vreo întrebare/răspuns la întrebarea mea/ comentat la răspunsul meu... Mulțumesc oricumwinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am păţit şi eu asta, de foarte multe ori!
Şi NU am observat să fie vreo legătură între respectivii useri : NU era vorba de useri noi/avertizaţi/suspendaţi/aflaţi sub "supraveghere" - erau useri "simpli", cu statut de "Senior"...

Cred că asta se întâmplă pentru că "Roboţelul TPU" este foarte BĂTRÂN şi NU mai face faţă "traficului" - o mai "dă pe ulei" rolling on the floor
Uneori au fost întârzieri de 5-8 ore ( în cazul meu ); ca să NU mai amintesc de situaţiile în care NU am primit mesaj DELOC sad

Toate cele bune!

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Cam ai dreptate thinking posibil ca acele criterii gen avertizare/suspendare să nu fie motivul, am și useri care au fost suspendați de câteva ori și notificările le primesc normal de la ei.

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, oricât m-am gândit şi am analizat situaţia, NU am găsit nici un "tipar"!

În general, eu NU dialoghez cu useri avertizaţi/suspendaţi şi, totuşi, am avut foarte MULTE cazuri în care am primit foarte TÂRZIU ( sau chiar DELOC ) acele notificări sad
Deci, în mod sigur, NU are legătură cu useri avertizaţi/suspendaţi!

Singura care ne-ar putea lămuri este Admina Cristina big grin

O seară frumoasă!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru bursuc001):

Bursuc rolling on the floor robolelul TREBUIE scos la pensie si bagat unul nou, tanar, si folositor! Care sa faca cafele /ceaiuri fetelor /baietilor de la,, butoane'', sa refuze unele intrebari pe baza unor cuvinte,, cheie''.....asta pe langa indatoriile pe care le are/avea pana acum!

| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Bună, Angycut happy

Mda, da, ai dreptate!
Roboţelul ar trebui "pensionat" şi implementat un "roboţoi" mai TÂNĂR, "muşchiulos" şi cu ceva studii la Litere ( ca să se priceapă mai bine la acele "cuvinte cheie" ) - unul STRICT/sever, care să NU mai accepte nici o temă, etc.
Aaa, şi dacă se poate să mai servească şi cafele, pizza, un coniac, etc., atunci ar fi roboţelul PERFECT rolling on the floor

Ca o paranteză : pot spune că, de când NU mai raportez postări, site-ul arată "minunat" - e PLIN de teme, cereri de cărţi în format pdf, cereri de serial la diverse programe piratate, cereri de link-uri la diverse filme subtitrate,...
Absolut "minunat" laughing
Aproape că nici nu mai găseşti o postare "normală", care să fie demnă de a-ţi pierde timpul să-i răspunzi sad

Ar trebui să se facă şi pe TPU ca la Poliţie - cu angajări de pe filieră indirectă/externă : TREBUIE să mai angajăm vreo 10 Admine laughing
Poate aşa se va reuşi să se facă CURĂŢENIE!

O zi faină să ai!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru bursuc001):

...si care sa NU faca difenta intre userii SERIOSI, care isi fac datoria pe site! sad!
Vrabia malai viseaza, ii cerem robotelului IMPOSIBILUL!confused

| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da, da : vrem DREPTATE, vrem DREPTATE! rolling on the floor

Parc-o văd pe Cristina râzând : "Ha, ha, ha, vrabia mălai visează! " laughing