| introduaicinumele a întrebat:

De ce dupa sterg o intrebare aceasta apare postata de Anonim? Ma rog, asa mi se intampla la unele, trebuie sa astept pana cand se sterge complet sau ramane asa?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Asa este. Dupa ce stergi o intrebare ea va ramane sub anonimat.Nu mai apare la intrebarile tale.

| Lightning1997 a răspuns:

Apare postata de anonim deoarece ramane pe site, este eliminata doar din contul tau definitiv, ea ramane pe site.

| MrAngelus a răspuns:

Poti face acest lucru din contul tau de utilizator, sectiunea 'Intrebarile mele'. In fiecare zi poti sterge maxim 10 intrebari si vei primi un e-mail pentru confirmarea actiunii. Aceste limitari reprezinta masuri de securitate impotriva stergerilor accidentale sau accesului altor persoane in cont.

Intrebarile care nu au raspunsuri sunt sterse complet de pe site, in vreme ce intrebarile care au raspunsuri sunt anonimizate (nu mai sunt alocate respectivului utilizator), din motive de echitate (alti utilizatori TPU au depus efort sa raspunda).

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar intrebarile la care nu ti s-a raspuns se sterg complet, insa, celelalte, doar isi pierd posesorul, ca sa zic asa. Pentru a le sterge complet atunci scrie la pagina de Contact ca vrei asta. De asemenea, scrie acolo daca nu e mare deranjul, ca tot ai adus vorba, sa se faca 2 optiuni pentru stergerea intrebarilor: stergere definitiva(ai tot dreptul s-o faci) sau "anonimizare"

| introduaicinumele explică (pentru anonim_4396):

Faza este ca aveam niste intrebari, asa mai fara sens sa zic, si le-am sters, doar ca aveam si eu dat raspunsuri la intrebarile mele, adica le-am raspunsul la altii, si asa altii isi vor da seama ca eu le-am postat laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru introduaicinumele):

Pai stergi si raspunsurile alea. Daca nu sunt votate, vor disparea, iar respectivii useri vor vorbi singuri. Daca sunt votate/atinse, atunci doar se vor anonimiza si ele. Insa, respectivii useri te vor sti oricum din caseta de notificari(reply-uri).

| introduaicinumele explică (pentru anonim_4396):

Sti care e faza? Dupa le ce am sters intrebarile, am sters si mailurile acelea de confirmare, doar ca ieri cand am mai sters cateva intrebari, m-am gandit sa dau click si pe linkul cu intrebarea asa ca mi-am dat seama ca sunt anonime laughing in fine, mare lucru, cred ca nu le va mai citi cineva rolling on the floor