| TheTimeKiller a întrebat:

Am si 2 intrebari despre acest site :
1.La notificari imi apar toate raspunsurile, de la fiecare user, dar eu ma uit la o intrebare si vad toate raspunsurile si raman notificarile acolo. Nu ar fi o idee mai buna in loc sa ne arate cine ne-a raspuns sa ne arate o singura notificare cu "raspuns nou la intrebarea ta..." sau "noi raspunsuri la intrebarea ta"? Daca nu, macar ceva ca sa le pot sterge(nu imi place sa am multe notificari si trebuie sa apas pe fiecare ca sa se stearga)
2. Daca sterg o intrebare la care am dat deja funda, punctele i le ia celui care i-am dat funda sau mie? Aveam niste intrebari de sters dar am dat funda la ele si nu le-as sterge ca nu e OK sa iei funda cuiva. Daca nu se pot sterge le las asawinking. Intrebarea e daca imi ia mie sau acelei persoane puncte daca sterg intrebareawinking.

Răspuns Câştigător
| TPU.ro a răspuns:

1. Deocamdata nu avem un sistem de stergere a notificarilor din casuta aferenta din stanga, iar singura optiune e sa le deschizi ca sa iti dispara de acolo. O sa notam sugestia ta.
2. Daca tu iti stergi o intrebare, ea ramana in continuare pe site, dar apare ca fiind postata de un anonim. Funda ramane la locul ei.
Numai in situatia in care stergem noi o intrebare din zona de administrare a site-ului dispar si raspunsurile, si funda acordata.

Alexandra - TPU

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
notificari apar doar atunci cand cineva iti raspunde la intrebare ori iti da cineva o replica, notificarile dispar in momentul care tu ai dat click pe notificare si ai citit-o
intrebarea stearsa de tine ramane ca anonima si ramane fundita si punctajul. dispare funda si punctajul numai daca intrebarea e stearsa de admini.
O zi bunahappy

| TheTimeKiller explică (pentru caramela):

Pai tocmai de exemplu mi-ai raspuns tu si mai sus Corina. Imi apare a mi-ai raspuns tu, Corina etc. Apas pe numele tau si ma duce la intrebare unde vad si raspunsul corinei dar notificarea inca este, intelegi? Ca sa dispara trebuie sa dau click pe ele si dureaza sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Deci tu vrei de fapt ca odata ce dai click pe oricare din utilizatorii(maxim 3 care apar la notificari) care ti-au raspuns la intrebare(doar in acest caz) sa dispara toate notificarile in legatura cu utilizatorii care ti-au raspuns de vreme ce e logic ca vei apuca sa citesti si raspunsurile altora, nu? Ce pot sa zic, asa a fost gandit mecanismul actual. Au mai fost facute diverse observatii administratiei, dar nu le-au luat in considerare! Pana la urma nu e asa mare deranjul la o asemenea chestie. O problema mai grava e cu utilizatorii Juniori, proaspeti pe site, care au o zi de TPU. Acestia apar la notificari cu mare intarziere. La fel si utilizatorii suspendati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Eh, tine de gusturi. Desi eu critic multe lucruri pe site-ul acesta, asta chiar nu ma deranjeaza. Chiar mi se pare ok, dar mai ok ar fi sa se rezolve notificarile cu raspunsurile in asteptare(apar doar cele aprobate) care pot fi citite la fel ca cele aprobate, dar nu si notificarile care apar cu intarziere in cazul lor.
2. Nu se pierd puncte. Doar daca sterge adminul intrebarea e probabil. Daca iti stergi tu o intrebare, ea devine doar anonima. Raspunsurile primite raman neafectate.

| AlexeHellsing a răspuns:

Deci, notificările le primești atunci când cineva îți răspunde la o întrebare postată de tine, sau comentează la un comentariu de al tău. Odată ce ai dat clic o dată pe o notificare, aceasta nu-ți mai apare. Dacă ștergi o întrebare, întrebarea în cauză va apărea ca fiind postată de un anonim. Vor rămâne răspunsurile și răspunsul câștigător.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

2 punctele ti le ia tie
1.nu ar fi o idee buna

| EclipseXXX a răspuns:

Pai eu nu prea stiu dar nu poti gasi atunci cind cauti intrebari, cele de la TPU ma refer la faptul caci unele intrebari cu raspunsuri care sunt aratate si raspunse de TPU, iti da si poate gasesti.Insa nu te supara fiindca sunt mai multe raspunsuri deoarece el apare sus si celelalte intrebari jos.