| Anonimul3315 a întrebat:

Vreau sa va cer parerea. Voi credeti in Mos Craciun? Sunt confuz unii din prieteni zic ca nu exista unii zic ca da.Care e parerea voastra? Da sau nu? Nu e ceva despre totul despre TPU dar n-am gasit categoria potrivita.

Raspuns rapid! Multumesc!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Repostează la "Conversații", te rog!

Iar fiecare dintre noi alege dacă vrea sau nu să fie copil măcar o dată pe an și să creadă într-o poveste frumoasă și nemuritoare.

| blueangel99 a răspuns:

Eu sunt indiferentă asupra acestui caz.
Dacă vrei să crezi în "Moşu'", poţi să crezi, dacă nu, iarăşi bine.
Fiecare crede în ce vrea, dar cel mai bine e să fi neutru în acest caz.
Pa, pa!

P.S: Există categoria "Conversaţii"
P.S2: Eu nu dau atenţie părţii acesteia a Crăciunului. Nu iau prea mult în seamă partea laică a acestei sărbători.

| Abandoned2 a răspuns:

Pai normal ca nu exista la aia la care nu vine!

| CrimiNNaLBoy a răspuns:

Mos Craciu este o legenda pentru a face Craciunul mai frumos mai ales pentru copii. Parintele le aduce copiilor cadouri spunandule ca este Mos Craciun si asa ii face pe ei sa fie mai cuminti si ascultatori. Cum zice blueangel1999 fiecare crede in ce vrea. Dar mie imi place sa cred in aces personaj fiindca face Craciunul mult mai frumos!
Sarbatori fericite sa ai!

| Pink_4942 a răspuns:

Buna! Uite, dupa mine, cred ca Mos Craciun nu exista! Mie acum la varsta mea de 13 ani chiar parintii mi-au marturisit ca nu exista si pentru asta am si o explicatie logica:daca ar exista de unde crezi tu ca ar avea atatia bani sa aduca pe fiecare an copiilor din toata lumea cadouri si plus ca, nu stiu daca ai observat dar nu primesc? pentru ca nu exista asa ceva! Pana la urma nu conteaza daca exista sau nu, dupa parerea mea! asa ca spune-le si prietenilor tai asta! succes papa!