| anonim_4396 a întrebat:

Aseara, inainte sa adorm si sa am un cosmar oribil, ma gandeam la o chestie foarte complexa, profunda, filozofica as putea spune. Mai exact, ma intrebam ce raspuns bun pot sa dau la intrebarea "ce faci?". Pun pariu ca majoritatea raspundeti "bine" atunci cand vi se pune aceasta intrebare dar, serios, "bine"?! Bine spui atunci cand ai luat 5 in teza si ai reusit sa treci clasa. Mi s-a intamplat sa mi se puna aceasta intrebare dificila in cele mai nepotrivite situatii. Si pentru ca nu am vrut sa raspund cu banalul "bine", am spus exact ceea ce faceam in momentul respectiv. Probabil si voi ati trecut prin asta si va compatimesc. Te intreaba cineva ce faci iar tu ii dai raspunsuri penibile ca "imi pun acid boric la buba", "ma masturb.", "omor muste".
Asadar, intrebarea mea este: ce raspuns BUN poti sa dai la intrebarea "ce faci?"? Vreau raspunsuri originale, amuzante (pentru ca suntem la T/A), de calitate...Surprindeti-ma!

23 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Tu intrebi: Ce faci?

Eu raspund: Ce vreau.

| RAY a răspuns:

Fac dragoste cu mana dreapta cu mana stanga tin poza ta

| KamaSutra a răspuns:

Vrei raspunsuri amuzante? Atunci nu cauti bine aici la T/A rolling on the floor)

| AirănMeidăn a răspuns:

imi mangai duodenul

| LePotato a răspuns:

"Probabil si voi ati trecut prin asta si va compatimesc" - Yep...

Variante de raspuns pentru "Ce faci":
- "Nu fac"
- "Iti raspund mai tarziu"

Amuzant rau, nu?:]]

| syd2 a răspuns:

Pai numai ce am venit de la pian si acum stau si vorbesc cu un prieten pe skype.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Hmm,ma intrebi ce fac, pai na...ce se poate

http://media.giphy.com/media/Q5mzKDjXYPDTa/giphy.gif

| Croampa a răspuns:

Manelizez pancreasu'... thinking
Stau jos si ma plimb, tu?

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

''Manelizez pancreasu'' laughing
Eu? Pai...eu...bine. worried

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

"Stau jos si ma plimb" laughing
Da' tu mereu stai pe jos. thinking

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

E la incarcat tableta! -.-

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ca "bine"! Si tu manelizezi pancreasu'! laughing

| Suck a răspuns:

"Nu fac"

| VibeTrix a răspuns:

Ascult muzica si scriu raspunsul.

| Geanin a răspuns:

Dansez nud pentru un pahar de coca-cola...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pregatesc un plan de asasinare
Scot furnicile din laptop

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac biiine mai bine decât bine, sunt atât de BINE încât cred ca nu mai exista BINE in lume. *ras malefic* :]]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

,Bine. Tu?'. Ideea e sa te misti repede, sa nu apuce sa te mai intrebe ceva pana sa-l aduci pe 'tu' ca sa te salveze.
In franceza e si mai simplu (multi raspund asa).
Intrebare: 'Ça va?'
Raspuns: 'Ça va?'
Mda, eu nu sunt in stare sa dau niciun raspuns amuzant pentru ca m-am nascut depresiv (am aflat abia ieri chestia asta).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce e asta? i.imgur.com/sdDTloT.png

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Un semn. Nu pot sa-ti zic prea multe despre el daca nu stii ce e. E pus acolo pentru cei ce il stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Stau pe scaun". -Asta spun, in general.
Si de cateva ori, mi-o luau ei inainte cu raspunsul laughing.

| Amegadaisuki a răspuns:

Cant la pian in baie big grin

| Unicornaş a răspuns:

Stau pe wc si ma gandesc la tine. laughing)