| Sara2 a întrebat:

Povestiti o intamplare aiurea dar si amuzanta din viata voastra

20 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand era fi-meu de vreo 4 ani, am mers la mare cu masina. Ma rog...cu Trabantul. Eu nu cunosc prea bine Constanta, dar am vrut sa-l duc prin diverse locuri. Am lasat Trabi intr-o parcare si am plecat pe jos. Dupa vreo 5 ore de umblat, hai sa luam mas...Trabi si sa ne intoarcem in Mamaia. Eteee...ca toate parcarile erau la fel si nu mai gaseam masina. Asta micu', cum vedea un Trabant: uite, mami, masina! Ma uitam la numar...nu era a noastra. Norocul meu ca, la un moment dat, in a 4-a sau a 5-a parcare, am gasit-o. Eram pe punctul de a suna la Politie sa spun ca mi-au furat-o. S-o gaseasca ei! De parca ar fi furat cineva vreun Trabant!

| hândel a răspuns:

Cand am descoperit utube-ul, am zis sa fac si eu un video in care sa ma dau mare prost, si sa-l postez. Asa ca mi-am turnat spirt pe toata mana stanga si mi-am dat foc. Asta dupa ce un prieten m-a asigurat ca nu ma arde cateva secunde. Gresit! Am stat cu mana rosie cateva zile, sa nu mai spun ce ustura- Intamplare aiurea de acum 5 ani.

| buburuzAndreea a răspuns:

Tata intr-o zi: "Andreea, hai sa facem curat!". Mie mi se face obeza inima de feicire ca in sfarsit ma ajuta si pe mine cineva si nu mai trebuie sa fac eu chestiile care nu-mi plac (cum ar fi sa sterg praful. Doamneee, urasc sa fac asta! Prefer sa spal 154 de farfurii decat sa sterg praful! Eee, daca as avea Pronto ar fi altceva, as mai face o floricica, m-as mai juca de-a reclama- jumatatea stearsa cu pronto si jumatatea cu carpa uscata- dar nu, nu se investeste in We Love To Entertain Andreea). Of, cam mare paranteza asta.

Asa, si cum ziceam, abia asteptam sa facem curat amandoi, mai o gluma mai o aia. Cum s-a desfasurat activitatea pioneresc-muncitoreasca? Tata completa un rebus si Andreea isi dadea sufletul pe langa el pe acolo. Pai e frumooooos? Asa se face? Nici nu e fair-play macar. Si la sfarsit, ce credeti ca zice domnul Comanescu? "Gata, ma, ajunge, mai FACEM si maine curat!" :o straight face

P. S.: In mod normal stii ca iti zic "tati". Suna cam ciudat, ca sunt mai inalta decat tine, dar hai, ma sacrific. Azi nu. Azi m-ai suparat, asa ca iti zic "tata". Hmmmm.

| daddy a răspuns:

In clasa a 5-a a trebuit sa facem la botanica ierbare si eu nu le-am presat cum trebuia si nu s-au uscat bine asa ca m-am dus cu el asa si mi-a facut profa de bio morala in fata clasei " da` cum de ai venit cu asta la scoala? " rolling on the floor))))))))))) acum pare amuzant dar atunci eram nervos pe ea phbbbbt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu ma injurati ca eram mic.am calcat o ratusca mica, pe piciorus.si. i l-am rupt.si plangea si mie-mi era mila de ea. ce-am zis? hai sa o omor repede si sa nu mai sufere.si am luat o caramida si o loveam de sus. da ...nu prea o nimeream.asa ca... a iesit un masacru.acum imi pare rau da...sa nu ma condamnati ca din mila am facut-o.

| eek a răspuns:

Pai.eram acum cativa ani la nunta la matusa mea.domnisoara de onoare.si mie mi se face rau de la lumanari. fum de tigara.betisoare pentru aroma-terapie.etc .si fiind domnisoara de onoare trebuia sa tin lumanarea in mana.si am stat eu asa vreo 2 minute.incepuse slujba in biserica.si deodata mi s aintunecat imaginea si am lesinat fix in mijlocul ceremoniei.si e si filmata faza.prea penibil. sau eram la a 2 sau a 3 a intalnire cu prietenul.si am mers in kfc. mi am cumparat eu un suc. el nu stiu ce.si cand sa ne asezam la masa.de emotia am scapat sticla de suc din mana. s a facut cioburi.cioburele.laughing bineinteles ca toti au intos capul sa vada ce s a intamplat.deci super penibila faza.saracu baiat. oare cum s a simtit? si sunt multe. da nu pot fi spuse toate. unele raman doar amintiri personaletongue

| timbucadrian a răspuns:

O intimplare amuzanta... acum 2-3 ani obisnuiam sa merg cu bike`u prin padure... dar aveam o amarata de bicicleta... de tulai domne... am coborit frumos padurea pina unde nu am mai putut pune frana... da am luat copacu in brate ...deaci nu mai stiu ca m-am trezit jos si rideam cu lacrimi

| Shery a răspuns:

CINE SAPA GROAPA ALTUIA, CADE IN EA(ar fi frumos sa ajunga departe, dar nu totu e ca in bancuri sigh )

apropo de caramida lui aminadab... o intamplare de care nu prea sunt mandra blushing
cand aveam vreo 4-5 ani, intr-o zi, au venit verisorii mei mai mari pe la bunica, unde eram si eu cu sora mea(ii iubesc foarte mult si de obicei ma bucur sa ii vad)...
in ziua aia isi luase varul meu cel mare, flavius, bicicleta si se plimba prin curte... si cum nu m-a lasat si pe mine sa merg pe ea si imi tot facea in necaz cu ea, m-am gandit eu bine-de fapt nu prea m-am gandit deloc laughing - si am vrut sa ii dau cu o caramida in cap... dar cum eram mica si fara putere, mi-a cazut pe picior in schimb... si ca sa fie treaba treaba mi-a cazut si unghia... mama mi-a zis ca o sa imi creasca alta mai frumoasa in loc, dar eu nu am crezut-o pana n-am vazut-o... asa ca am plans vreo 2 luni sad laughing

| spiritul a răspuns:

Eram seara la tara intr-un pom si m-am intins sa iau Luna de pe cer. Si am ajuns pe Pamant. sad

| watchmen a răspuns:

Am si eu una ( dar e facuta de sorumea)
cand era mica se juca cu o ratusca si o iubea asa de tare ca a pupat-o atat de mult pana i-a mancat ciocu
saraca ratusca, dar si saraca mama ca atunci cand a vazut-ope sorumea plina de sange era sa lesine pe acolo

| www a răspuns:

Eram intr-un magazin, m-am intors brusc si am cazut peste o tipa care era ghemuita(se uita la niste clame care erau jos sau asa ceva).
Tipa, foarte drguta a inceput sa ma intrebe daca sunt bine si sa ma ia in brate.
Radeau si vanzatoarele de minelaughing. A fost amuzant. Toata lumea radea rolling on the floor.

| dyav0litza a răspuns:

Ce tare am ras k lacrimi.Deci haideti sa va zic si eu: Eram la tara cu bunicul meu prin gradina./Aveam vreo 5/6 ani el statea aplecat pe acolo si avea pe el o camasa stiti k un buzunar sus.De fata era si pisica noastra fugaarea un soarece si ala de disperare sa uracat pe bunicumio si ia sarit un buzunarlaughingrolling on the floor

| Viuvi a răspuns:

Ok, iti povestesc si eu
Eram la ora de sport, faceam niste exercitii pe saltea si colegele ma ajutau, la o rostogolire nu stiu cum, pantalonii mi-au cazut pe vine si am ramas si cu jumatate de dos gol. Faza interesanta era ca, in sala de sport, pe langa colegi (la baieti ma refer) mai era si fisul profei` de spor de vreo 20 de ani pe atunci. A fost o situatie jenanta de care am ras si rad in continuare! laughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca este amuzanta:
In clasa a 7-a, la ora de sport o colega statea pe banca pentru ca era pe stop. Vine un coleg si o intreaba:
-De ce nu faci sportul?
Colega tace un timp si spune:
-Problema fetelor...
-Si pe tine te doare piciorul?
Eu si colega mea am inceput sa rademrolling on the floor, mai tarziu si-a dat si el seama de ce radem si care era problema fetelorbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum cateva luni jucam fotbal in curtea scolii si am dat mingea pe horn unde s-a blocat ( era hornu' de la cantina unde se gateshte mancarea pentru semi.). Cum mingea era blocata pe horn nu a lasat fumul sa iasa care s-a intors inapoi afumandule pe saracele bucatarese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreu sa merg in cosmos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms mult Shery

| Atat_Ady_1991 a răspuns:

Intr- o zi m am dus cu cicicleta sa ma plimb.mergeam ce mergeam si dintr o data s a rupt franele.si de o data m am trezit cu un copac in brate

| Ilin_Claudiu_1999 a răspuns:

Ziceti-mi si mie intr-un scurt text o intamplare semnificativa din viata voastra.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru Viuvi):

E chiar jenant.