| Ioana_2793 a întrebat:

Buna`!
Povestiti-mi, va rog, o intamplare amuzanta din viata voastrabatting eyelashes. Nu am mai auzit una de multhee hee.
Multumesc:*

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Eream la ora de religie (printa 5-a) si nu stiu in ce calcasem peafar dar mirosea urat prin clasa. se uitau toti la mine inclusiv proful...moamaaa ce penibil a fost.toti radeau in hohoteblushing

| DiDi a răspuns:

Pai iti zic ce-am facut de 1 aprilie.
Eu, impreuna cu 3 colege, ne-am decis sa facem o farsa intregii clase si profesorilor cu care aveam ora in ziua respectiva.
Am uns toate bancile si biroul profesorului cu slanina, am dat cu sapun pe tabla, i-am pus unei colege un plic cu o scrisoare " cica de la un admirator secret " ( greseala e ca scrisoarea, a fost pus intr-un plic cu orange, dar in fine ) si nu in ultimul rand, am lasat la fiecare in banca, cate o paine cu slanina.
Vin toti colegii, va dati seama ce reactie au avut ( noi, in ziua aceea, am venit mai repede ), cand au vazut ca toate bancile sunt unse. Trecand si peste asta, prima ora tin minte ca aveam istorie. Pasnica profa, ce sa zic, credeam ca n-o sa avem probleme.
- " Buna dimineata! "
- " Buna dimineata, d-na profesoara! "
Tranteste catalogul pe birou fara sa se uite ca tot biroul era uns.Se aseaza pe scaun, si vrea sa puna absentii. Ia catalogul de o parte si vede ca tot e uns. Atunci a fost jale, a inceput circul.laughing)))
- " Ce s-a intamplat aici?! "
- " De ce e uns tot biroul?! "
( Nimeni nu zice nimic )
- " Sa se ridice cel care l-a uns, altfel, primiti cu totii test! "
( Nimeni, nimic )
- " Asa deci, ultima sansa, sa se ridice vinovatul! "
( Nimic!)
- " Foarte bine, toata lumea scoateti o foaie de hartie, test! "
Nu ni s-a parut corect ca toata clasa sa "plateasca" pentru ce facusem noi, asa ca ne-am ridicat ca intr-un ritm, una dupa alta.
Profa batuse ceva din gura, si dintr-odata, auzisem cuvantul " scazut ", apoi " purtare ". Propozitia completa?; nu e greu de dedus, " o sa vi se scada nota la purtare! ".

--- trece ora de istorie, vine cea de mate ---
Profa de mate sa scrie pe tabla, trebuia sa facem un exercitiu. Vezi sa nu, cine sa scrie, ca nu se putea scrie pe tabla. Asa ca, ne-am petrecut toata ora spaland tabla.
Vine diriginta ( intre timp, profa de istorie povestise altor profesori care erau in cancelarie ) nervoasa la noi:
- " Ce s-a intamplat aici? Ce-ati facut? "
Am stat o juma' de ora sa-i explicam ce facusem. I-am povestit ca profa de istorie doreste sa ni se scada nota la purtare, asa ca, diriginta ne-a sfatuit sa mergem si sa ne cerem scuze de la ea.
Zis, si facut, am ajuns jos, i-am cerut mii se scuze, am recunoscut ca de fapt (nu) gresisem, si ca nu se va ma intampla. Pana la urma, am reusit s-o mai linistim si a renuntat la idee, insa, cred ca ce s-a intamplat in ziua aceea, nu voi uita niciodata!laughing)))

| iauru a răspuns:

In tabara: vara cald afar' ce-mi trece prin cap hai sa le ud pe fete zis si facut iau 2 galeti full cu apa urc la ele-n cabana (ele stateau si discutau nu stiu ce p scari jos)il mai chem p unu cu mine sa m-ajute si aleluia dau cu apa toate leoarca.trece tabara eu cu prietenu nu dormim vreo 3 nopti si in ultima seara ce ne gandim hai sa tragem si noi un pui d somn pe la 6 dimineata(clarr ca am adormit instant lemn) ne-am trezit facuti cu pasta, cu rimel, cu ruj si of course oja din cap pana-n picioare