| Cristiggg4 a întrebat:

Mi se intampla ceva foarte ciudat, de cativa ani.
Hai sa va explic, si sa-mi ziceti ceva parere.
De cativa ani, de exemplu, aflu un lucru nou, o persoana, ceva nou si imediat dupa maxim o zi, aflu pe oriunde ceva ce s-a intamplat in legatura cu lucrul, obiectul, sau persoana respectiva, de cele mai multe ori la tv.
Spuneti-mi o parere.

Răspuns Câştigător
| al9264 a răspuns:

Varianta mea pare putin paranormala, dar mu mi se pare imposibila.
Ai auzit de legea atractiei? Cica, daca te gandesti la lucruri bune, lucruri bune o sa atragi. La lucruri rele, la fel. Merge sa fii mai specific: daca crezi ca vremea te afecteaza, o sa te afecteze mai rau decat o facea inainte sa iti dai seama (considerand ca vremea intr-adevar te afecteaza, cine stie...).
Mai de mult, observasem ca, atunci cand ma duceam in bucatarie, ceasul de la radio arata mereu la minute un numar divizibil cu cinci. De atunci, mereu cand ma duceam in bucatarie, nimeream o ora divizibila cu cinci. Mereu, in pana mea! Dupa o vreme m-am mutat, am uitat de norocul meu de a nimeri asemenea ore, si totul a disparut.
Cum pana mea s-a intamplat asta? Acum, am doua explicatii. Ori, ceva putin mai presus de normal se intampla si atragem lucrurile la care ne gandim, explicatia fiind legata de undele cerebrale sau ceva, ori a fost doar o serie de coincidente, dar mintea mea era setata sa memoreze doar cazurile favorabile, adica atunci cand nu nimeream un minut divizibil cu 5 nu ma interesa si treceam cu vederea. Poate ca ma autosetasem sa ma duc in bucatarie la un minut divizibil cu 5 bazandu-ma pe ceasul biologic happy

| Cristiggg4 explică (pentru al9264):

O explicatie foarte interesanta si logica! Multumesc.

1 răspuns: