| Unique a întrebat:

Am o nelamurire! Vreau sa aflu ceva ciudat sa spun asa! Deci cateodata visez ca se intampla un lucru cand ma duc pe undeva, de exemplu mai demult acum vreo cativa ani cand aveam 14 ani m-am dus la nasa mea si inainte cu cateva saptamani am avut o imaginatie ca ma voi duce la ea, iar ea imi va da legume sa le dau mamei, si chiar asa a fost atunci n-a mai fost imaginatie, a fost realitate, si mi s-a mai intamplat asa ceva!

Deci visez la ceva si dupa ceva timp se intampla
straniu acest lucru
voua vi s-a intamplat vreodata asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie de cateva ori. E un fenomen greu de explicat. Si nu vorbim despre deja -vu aici. E ceva mai presus de asta.

11 răspunsuri:
| Unique explică:

Pestele si fecioara au ecva in comun
intuitiv

| Unique explică:

Bine spus bacemi

| Pupily92 a răspuns:

Deja-vu se numeste.

| Insanity a răspuns:

Eu sunt fecioara...si da mi s-a intamplat de ff multe ori. si uneori ma deranjeaza faptul ca am un deja-vu ciudat...

| Alphawolf a răspuns:

Este foarte greu de explicat, dar nu cred ca tine de paranormal. Putem explica aceste intamplari prin cunoasterea caracterului persoanei visate/imaginate, iar in urma cunosterii se poate forma in subconstient o imagine care contine derularea unor evenimente care se vor petrece in viitor. Este un fel de anticipare a evenimentelor. Poti anticipa o anumita actiune daca detii detalii corecte privitor la tot ce va implica acea actiune.

| Anutza_9378 a răspuns:

Wow...si mie mi se intampla. dar ceea ce imi imaginez se intampla peste 5 min laughing

| Alii a răspuns:

Mihaela014. eu sunt pesti.si sincer mi se intampla si me, cand mi se intampla ce am visat am un sentiment ciudat si ma ia cu ametelithinking

| miky014 a răspuns:

Eu o patesc mai mereu.
nu stiu ce zodie esti. dar presupun ca pesti ca mine?
nu sunt eu acum psiholog, dar mie mi se intampla de multe ori.
uneori "visez" cu ochii deschisi chiar inainte cu 1-2 minute sa se intample acel lucru

| fatacuochimov a răspuns:

Da si mie mi se mai intampla.deci pur si implu visezi iar dupa cateva zile asa... faci unele lucruri si iti aduci aminte segvente...si ti se par cunoscutewinking
e un sentiment ciudat dar si mie mi se intampla :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa mi se intampla mereu

| Ally_5163 a răspuns:

Eu cand zic ceva asa se intamplastraight facestraight face sau visez anumite lucruri care se vor intampla peste ceva timpthinking sunt zodia pesti