| FyfyRoly21 a întrebat:

1Hey...eu si prietena mea avem de gand sa plecam in japonia.ea vrea sa mergem cu masina deoarece biletele de avion sunt extra scumpe.Stiti cumva ce vise near trebui, si cam cat ar costra vizele si cat near luat sa ajungem acolo?
2.ca sa-ti faci un card de credit iti trebuie neaparta un job?

Răspuns Câştigător
| Hikarie a răspuns:

Am fost in Japonia de 5 ori pana acum si momentan locuiesc in Japonia. Asa ca nu stiu care din noi stie mai bine. Pentru mine zborul de fiecare data a durat intre 10-11 ore (depinde de compania aeriana pe care am ales-o)

14 răspunsuri:
| fabricadejaluzele a răspuns:

Daca cu avionul este scump cu masina va fi si mai scump si poate chiar imposibil!

| sikmariusik a răspuns:

1.In primul rand cat ar fi biletele de scumpe tot mai ieftine sunt decat daca ai merge cu masina!
2. iti trebuie viza pentru ukraina, kazakhstan, china si japonia! mult succes la condus!

Răspuns utilizator avertizat
| dealustefanoaia a răspuns:

Nu m-a lasat

Răspuns utilizator avertizat
| Smileygirl23 a răspuns:

O doamne... inca sa mergi cu masina pana in japonia nu prea am auzit. personal, cred ca ajungeti mult mai scump decat cu avionul, plus toate taxele pe care o masina trebuie sa le plateasca la intrarea in fiecare tara, plus accesul pe autostrazi etc, plus mancarea de pe drum, plus trebuie sa va si odihniti undeva peste noapte ca nu o sa puteti conduce non stop etc. Daca tot vreti sa mergeti in Japonia, strangeti bani si cautati un fel de sejur ceva, undeva. Cu cazare, masa si transport inclus ca sa nu aveti o alta problema pe cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drum bun! Sper sa va izbiti de primul copac!
Daca din nefericire gasiti Japonia sper sa nu fim mai denigrati din cauza voastra!
Pana sa invatati Japoneza trebuie sa stiti ROMANA!

| FyfyRoly21 explică (pentru anonim_4396):

De unde stii ca nu stiu romana si japoneza? ma cunosti cumva?

| Hikarie a răspuns:

Oh my...
Daca tot vreti sa mergeti in Japonia cel mai bine este sa va cumparati bilete de avion care sunt undeva in jur de 800euro.
Apoi pentru Japonia nu ai nevoie de viza, ai nevoie numai de pasaport electronic.
Si da pentru a avea un card de credit nu iti trebuie neaparat un job.

Oricum intrebarea ta este cam aiurea, mai bine ai merge in alta tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FyfyRoly21):

Are rost sa mai intrebi?
Tu nu ai vazut ce ai scris acolo?!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cu avionul faci 24 de ore cu masina 24 de zile( indulgent). Ai de trecut de vreo 20 de tari ( India & China). Ai nevoie de job.

| Hikarie a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Cu avionul ai nevoie de 10-12 ore maxim.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Hikarie):

Esti bine informat ai fost tu? Eu am fost pana in Afghanistan si am facut 16 ore si nu e la jumatatea distantei.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Hikarie):

Atunci nu am de ce sa te contrazic mai sunt unii bagaciosi care nu au treaba si dau din top. Numai de bine!