| Дмiвa a întrebat:

A fost cineva in Istanbul? As vrea sa merg vara asta cu masina.Trebuie viza pentru Turcia? Ce hoteluri bune cunoasteti?

5 răspunsuri:
| cmm a răspuns:

Am stat la ART HOTEL, anul trecut in octombrie, sigur, curat, mancare buna, centru vechi, il recomand Ai totusi nevoie de asigurare medicala de calatorie, chiar daca nu se plateste viza, ai nevoie de pasaport, nu de buletin. In rest, distractie frumoasa, mergi neaparat cu vaporasul in insula Printului, restul atractiilor le stii, ai grija cu masina in Bulgaria, daca opresti la WC, nu lasa auto nesupravegheat, in Turcia parcheaza intr-o parcare platita, sunt multe.

| alina92637 a răspuns:

Vizele pentru turcia sa-u scos! dar totusi ti se va pune un timbru pe pasaport, care te costa 15 euro! pe o perioada de 3 luni! au ei acolo caserie! am fost anul trecut acolo!

| neynya_4078 a răspuns:

Din ianuarie s-a scos viza pentru Turcia.Mai multe detalii pe site-ul MAE: http://www.mae.ro/index.php?id=29855&unde=doc. Cam in 8 ore si ceva ajungi din Bucuresti in Istanbul.Hoteluri nu stiu, pentru ca n-am fost, dar stiu ca merita sa te duci-asta am auzit. N-o sa regreti. Distractie placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna decizie. Nu ai nevoie de viza, ai nevoie de rovinieta pentru. Bulg.cumperi din vama 5eur., de harta si mare atentie la indicatoare pe Bulgaria, alimenteaza inainte sa intrii in Turcia, este mult mai ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat de hoteluri.Assos 70eur.are si cateva locuri de parcare, Benler 70dolari, Kent 90eur, Akgun 80eur renovat recent, toate au mic dejun inclus, camere duble, sigure, curate, decente, amplasate in zona Beyazit-Laleli (zona comerciala), ai aproape parcare si tramvai si esti la 2 min. de Grand Bazar.