| getused a întrebat:

Ajung pe 8 august la ora 23 in Gara de Nord si trebuie sa astept pana la ora 5 cand am primul tren catre Tulcea... Ce pot sa fac? Sa imi las bagajele la ghiseu si sa ma plimb pe acolo atatea ore? Nu stiu. mi-e frica si de tiganii aia de acolo. Please, help! NU stiu ce se poate face in Bucuresti la ora aia cand ai de asteptat un tren...

Răspuns Câştigător
| inginer a răspuns:

Asa am patit si eu asta iarna. N-ai ce face. Nu e o idee buna sa te plimbi. Iti iei bagajele cu tine si stai in sala de asteptare. Cauti una mai curatica si pazita. De obicei trec des gardienii prin salile de asteptare si ii alunga pe boschetari. Eu am stat intr-una de pe un culoar luuung, care ducea la intrarea principala din strada (nu la casele de bilete), sala de pe stanga. E bine sa ai la tine biletul pentru urmatorul tren, ca daca nu ai bilet, te dau aia afara. Iti pui bagajele morman pe o masuta, te asezi pe scaun si poti sa motai pe bagaje. Pe la 4, cand deja te-ai saturat de nu mai poti, tarai bagajele dupa tine si te duci intr-un bar pe acolo sa bei un suc / o cafea.

2 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Nu prea ai ce face in jurul garii de nord; iar noaptea doar cluburi si nu stiu cat de ok pot fi

| cerculetezburatoare a răspuns:

Asa am patit si eu anul trecut cand m-am intors din Grecia. am ajuns la ora 23:00 si a trebuit sa astept pana la ora 6.Nu te duce in sala de asteptare (o gramada de rromi, aurolaci si pute ingrozitor)... Si oamenii aia de la ghiseu pleaca happy eu am stat cu mai multi oameni din grup si am asteptat pana s-a deschis McDonald's-ul (pe la 5, din pacate) straight face m-am amuzat pentru ca o baba cam scrantita s-a luat de noi si radeam laughing arata si foarte ciudat)