| Genevaaa a întrebat:

Am locuri pe unde sa ma plimb pe langa gara de nord Bucuresti pana cand imi vine urmatorul tren?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu recomand, sunt dubiosi pe langa gara. Mai bine cumpara o carte din gara, citeste si mananca ceva de pe acolo. Asteapta in gara, e mai safe.

| Genevaaa explică (pentru Aasdfghj):

Mersi

| Mosotti a răspuns (pentru Aasdfghj):

Dubiosi pot fi imediat langa gara, dar si aia la taxiuri sa mai tepuiasca calatori din alte orase, deci nu-l afecteaza pe el daca nu ia taxiul.
Dar se plimba prin zona, ca are destul unde, e si un parculet la 30-40 m de gara, sunt magazine, are unde se plimba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nimic interesant prin zona. blocuri gri, supermarketuri si boschetari.

poti lua insa metroul 1 statie pana la Piata Victoriei unde ai 2-3 bulervarde foarte frumoase sa te plimbi, spatii verzi daca mergi pe Kisellef sau Aviatorilor, cladiri vechi daca mergi pe calea victoriei.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca ai pe unde sa te plimbi in zona, e doar oras, te plimbi pe trotuare prin zona, mergi si mai departe, te intorci, doar sa ajungi la timp inainte cu cel putin 15 minute sa vina trenul.
Mai intri prin magazine, ai ce face.