| LucaDan a întrebat:

Am si eu cateva intrebari?
Plec in Lituania la un curs si vreau sa cumpar niste bilete de avion online.
Cele mai bune oferte le am pe avion.ro si paravion.ro.
1.Am vazut ca esky e cel mai popular la noi, sunt sigure avion si paravion?
2. Nu am mai luat bilete online, asa ca pentru prima data fiind vorba de banii mei am aceste nedumeriri. dupa ce comand online, cum intru in posesia biletului primesc email ceva?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

1. Nu pot formula o parere caci n-am rezervat prin acesti prestatori.
2.Indiferent prin ce prestator de servicii cumperi biletul, intai faci rezervarea pentru care primesti un e-mail cu detalii referitoare la rezervarea facuta. Printezi acest prim document, pentru folosinta proprie mai ales daca cumperi bilet dus/intors.

Dupa ce vei face plata biletului rezervat, vei primi tot pe mail, confirmarea rezervarii care contine un cod de rezervare. Acest document( cu codul de rezervare) se printeaza obligatoriu. Cu el te prezinti la aeroport in ziua imbarcarii si vei primi biletul.

Vezi o descriere a pasilor ce trebuie urmati pentru a face o rezervare online:http://www.rezervaribileteavion.com/cum-sa-rezervati.html

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu pana acum am ales sa imi cumpar biletele de avion direct de pe site ul companiilor aeriene, am evitat cat mai mult intermediarii.

Oricum odata platit biletul poti sa te prezinti la aeroport doar cu CI/Pasaportul sa iti faci check-in ul. Bineinteles nu strica sa ai confirmarea printata

| LucaDan explică (pentru suntserios):

Merg cu LOT (Polish Airline), si pe site-ul lor erau mai scumpe decat de unde am cumparat eu. Deci nu mereu preturile sunt mai mici pentru ca sunt si acolo niste contracte banuiesc.