| Ralucutsa a întrebat:

As vrea sa cunosc persoane ce au mers si calatorit in India.
Imi place foarte mult aceasta tara, si as vrea sa ii intreb, cum este acolo?
Detaliat, va rog!

Răspuns Câştigător
| lays a răspuns:

Si eu as vrea sa merg.ador traditiile lor.am 2 prieteni din india.ma rog. vorbesc cu ei pe net.am aflat o gramada de chestii. poze, etc:X:X:Xabia astept sa merg. dar cred ca nu voi putea nici anul asta. un sejur e 1200 de eurocrying

7 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Super marfa. O experienta de neuitat.

| Florry19 a răspuns:

De ce obişnuim să vedem doar partea proastă la lucrurilor? De ce alţii apreciază ceea ce noi nu putem aprecia?
Îl întreb pe 'anonim'.
Da, ai dreptate. Aceea este O PARTE din India! Mult zgomot, mult praf, mirosuri urâte! Însă cealaltă parte a Indiei compensează totul! Unde pui cultura? frumuseţea? tradiţiile? sărbătorile? ş. m. d
Cei cărora nu le place această ţară, ştiu decât să comenteze de parcă ce spun ei e lege. Fiecare ţară are frumuseţea ei. Dacă nu îţi place, precizează domnule! 'În opinia mea această ţară este...'. Nu o spune pe acel ton ca şi când, tu ai dreptate şi noi, cei cărora le place această ţară, suntem nişte proşti!
Acum, să revin la răspuns. Aşa cum probabil ţi-ai dat seama, şi eu iubesc această ţară şi aş sări oricând în apărarea ei, chiar dacă mă lupt cu morile de vânt!
Urmăresc de ceva vreme un topic dintr-un forum, unde postează atât cei care au fost în India, cât şi cei care au nelămuriri.
http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t147839-0.html
Poţi observa, sunt postări din 2005 până în prezent. E super forumul. Sper că te-am ajutat!
Mulţi pupicei şi îţi mulţumesc că eşti fană a acestei ţări!

| AnaDenisaIsabela66 a răspuns (pentru Florry19):

Bine zis! Și eu sunt fană a acestei țări!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stati linistiti cu India - este exact ca in filme: bataie la drumul mare, iti da in cap si-ti fura banii, trafic infernal, lumea face nevoile in strada, miros, caldura, transpiratie, nu este safe sa mergi pe strada... si nu in ultimul rand -mancarea este foarte "spicy", si daca ai pus gura pe apa : diaree toata vacanta. Mai bine apreciati cultura la televizor, cumparati CD-uri cu muzica si costume de pe net...sunt de mult mai buna calitate!

| AnaDenisaIsabela66 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se pare penibil să ți dai cu părerea, când nu ai fost in acea țară. Nici nu știi ce țară frumoasă e!

| jenifermd96 a răspuns:

PAI filmele indiene au ceva dar este doar un camuflaj.acolo sunt 2 tipuri de oameni saraci si bogatzi, cei bogatzi traiesc intr-adevar minunat asa ca in filme, iar cei saraci cade acoperisul deasupra lor. dar 60 de procente sunt cei bogatzi din cauza razboaielor cu pakistan cei saraci nici nu vor sa faca nimic ca sa vina pakistanejii si sa distruga tot ce-am facut eu o viata intreaga

| buzz_7913 a răspuns:

Si eu as vrea sa merg acolo. ce anume te atrage? sa nu spui ca filmele happy