| eLCeSta a întrebat:

Aș vrea să merg cu copiii in Delta Dunării si as avea nevoie de o recomandare unde am putea merge și cam cât ne-ar putea ajunge un weekend 2 adulți și 2 copii in iulie.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa ai 2000 lei la tine deoarece de la 1 iule se scumpesc cazarile la hotel si daca mergi cu copiii ei vor vrea de toate si fara bani ce faci unde dormi cu copiii in cort?

| blackann a răspuns:

Booking sau airbnb, nu TPU. vrei sa-ti cautam noi cazari?

Răspuns utilizator avertizat
| floruits a răspuns:

Bună ziua.

Mai bine caută pe google decât să întrebi pe TPU.

Poți să utilizezi acest site:
https://www.booking.com/region/ro/danube-delta.ro.html
Îți va spune exact prețul, locul în care vă puteți duce, dacă are masă inclusă sau nu etc.

O zi frumoasă!

| eLCeSta explică (pentru floruits):

Si tu de ce raspunzi?

| Traveler007 a răspuns:

A vizita Delta Dunării cu copiii este cu adevărat o experiență unică și de neuitat. Recent, am dat peste un articol foarte util despre acest subiect https://www.twinkl.ro/......a-de-vara. Acolo vei găsi o serie de recomandări despre cele mai bune locuri de vizitat în Delta Dunării, special concepute pentru familiile cu copii.

În ceea ce privește costurile, acestea pot varia foarte mult în funcție de tipul de cazare pe care îl alegeți și de activitățile pe care doriți să le faceți. Însă, ca o estimare generală, un weekend pentru 2 adulți și 2 copii în luna iulie ar putea costa undeva între 500-750 RON pe zi. Această sumă ar trebui să acopere cazarea, micul-dejun și diverse excursii sau activități.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Traveler007):

Costa mai mult de 750 cazarea cel putin 1000 lei costă cazarea