| alexalexandrusincerul a întrebat:

Ati sta la mare la un apartament inchiriat la bloc sau la vila/pensiune cu mai multe camere? Ce varianta vi se pare mai sigura?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In contextul pandemiei sau in general? In generalbla hotel. Acum la apartament

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La apartament nu stiu cat de bine s-a facut curatenia, si se impune sa nu fac galagie; nu sunt eu galagios de fel, dar trebuie luata in calcul si treaba asta.
Intr-o unitate de cazare autorizata, consider ca se respecta niste reguli minime de igiena si seriozitate, in schimb e ceva mai aglomerata decat intr-o zona rezidentiala.
In majoritatea hotelurilor, poti fi deranjat de vocile altor turisti, intre 7 dimineata si 1 noaptea, care vin sau pleaca din camere. Blocurile sunt mai bine construite, nu auzi din pat orice vecin care coboara scarile vorbind la telefon. Usa apartamentului mai are cel putin un hol, pana la dormitor.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cea mai buna varianta este hotelul (curat, sigur) dar poti sa gasesti si apartamente sau vile daca cauti. Important este sa te uiti pe site-uri serioase, ca de exemplu booking.com sau airbnb, si sa verifici recenziile atat pe aceste site-uri cat si pe altele, ca sa te asiguri ca totul este conform detaliilor scrise de proprietari.

| siriusblack98 a răspuns:

La mare nu as sta in nici un fel. Urasc caldura si soarele excesiv. Dar totusi tinand cont de asta, daca n-as avea de ales decat sa merg la mare, as sta la o vila. In apartament te coci de viu fara aer conditionat. Si te plictisesti mult mai repede decat daca ai avea o curte, o masa afara cu niste scaune sa bei si tu o bere in aer liber.

| alexalexandrusincerul explică (pentru siriusblack98):

Eu iubesc caldura si soarele, oamenii sunt diferiti...