| costyn997 a întrebat:

Am facut si eu o rezervare de bilete avion pentru a pleca in Mallorca cu escala in Germania( Hanovra)mi se cere pasaport! de ce?
Funda

Răspuns Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

Cine îți cere pașaportul?!?
Există și alte escale pe drum în afară de Germania? în afara U.E. mai exact? dacă nu, și dacă ai peste 14 ani NU ai nevoie de pașaport, Cartea de Identitate valabilă e suficientă.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca se cere pasaport, daca ai peste 14 ani este buna si cartea de identitate, avand in vedere ca Germania si Spania fac parte din UE. Doar minorii sub 14 ani, care nu au carte de identitate, au nevoie de pasaport.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc, se cere probabil un act de identitate