| costyn997 a întrebat:

Am facut si eu o rezervare Bucuresti-palma de Mallorca cu escala in Hanovra la plecare si la intros in Madrid, cand am cumparat biletele online. am descarcat rezervarile si acolo imi spune ca check-in-ul va fi disponibil pe 27 iulie Bucuresti -hannovra urmatorul pe 26 august hannovra-mallorca, mallorca-madrid 1 sepembrie( eu voi pleca pe 26 august si ma voi intoarce pe 2 septembrie! raspuns urgent. Fundaaaaa

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si...care-i intrebarea?

| Ivy86 a răspuns:

Și care e problema? Îți faci check in și îți printezi biletele.
Daca nu îl faci tu ți se va face la aeroport contra cost din cate îmi amintesc.

| costyn997 explică (pentru Ivy86):

Pai tocmai, ca nu am cand sa fac decat la aeroport!

| Ivy86 a răspuns (pentru costyn997):

Cu ce companie mergi? Cu Wizz?

| costyn997 explică (pentru Ivy86):

Pai pe toata durata zborurilor( dus-intors) cu 3 companii
-wizz
-norvegian internationl
-Ryanair

| Ivy86 a răspuns (pentru costyn997):

Eu știu ca Wizz-ul te lasa sa faci check in - ul cu apx 1 luna înainte de plecare/venire. Poate asa e și cu restul companiilor, dar trebuie sa te informezi mai bine (poate fi și o eroare).
La plecare e simplu pentru ca ești în tara și le rezolvi repede. Check in online, printezi biletul.
La venire părerea mea e sa faci rost de un pc (la recepție, de la un prieten) faci check-in-ul online și rogi pe cei de la hotel sa iti printeze. Dacă îl faci pe pc-ul unui prieten îl salvezi pe un stick și îl printezi undeva.
Oricum interesează și cat costa dacă ți se face check-in-ul la aeroport (suni la relațiile cu clienții dacă nu găsești informațiile pe site).
Bafta.