| Alex9339584 a întrebat:

Buna! Am o intrebare, vara aceasta planuiesc sa merg in vizita la tatal meu in Paris dar sunt nesigur de un aspect. Planuiesc sa calatoresc aceasta distanta cu un Autocar, pentru a putea vedea toate tarile prin care trec dar PROBLEMA este ca nu sunt sigur de un lucru, eu am doar 16 ani (la momentul vacantei), am voie sa parasesc tara cu acordul unui parinte sau imi trebuie acordul scris al ambiilor parinti?
Notita: -Am Pasaport, poate ma ajuta cu ceva.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Al ambilor + însoțitor major daca nu oferă compania de transport acest serviciu.

Și să știi că dacă mergi cu autocarul vei vedea doar o autostradă lunga lungă și fix la fel 2000km