| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Anul acesta vreau să merg în excursie în Franța. Problema e că e prima excursie pe care o organizez într-o altă țară. Biletele sunt luate, dar unde îmi găsesc cazare? Știu de Booking și Airbnb. Mai sunt și alte variante?

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Booking e suficient daca vrei sa stai la hotel. Sau Expedia. Cu Airbnb închiriezi locuința cuiva, nu e hotel. La fel și cu vrbo.com.
Uneori e mai avantajos, mai ales când vrei să stai în zonă centrală, gen lângă Tour Eiffel. Hotelurile poate sunt minim €300, dar pe airbnb găsești o garsonieră cu €175.
Dacă vrei să afli mai multe despre destinație, gen hoteluri recomandate, atracții turistice mai puțin cunoscute, mergi pe tripadvisor.com.
Vacanță plăcută!
Bon voyage!

| Anamaria9916 a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Mulțumesc mult! Mai am destul de mult timp până plec, dar vreau să iau de pe acum. Am găsit ceva-ceva pe Booking, dar am vrut să văd dacă sunt și variante mai ieftine. Nu am nevoie de condiții, prefer să folosesc banii aceia pentru obiectivele turistice.

| suntserios a răspuns (pentru Anamaria9916):

Bookingul e sfant iar notele de acolo reflecta cel mai bine realitatea

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai intai trebuia sa-ti asiguri cazarea si apoi sa iei biletele. Franta e mare, de unde sa stim unde mergi tu? Cauta hoteluri mai ieftine, acolo unde mergi.