| Yuoia a întrebat:

Buna!
Ce targuri aveti saptamana asta prin orasele voastre?
In principal: Iasi, Bacau, Craiova, Tg. Mures, Cluj, Oradea, Arada, Timisoara, Galati, Braila, evident Bucuresti, dar si altele.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mnbgfd a răspuns:

L a Tg. Mures este Targul Cetatii.
La Craiova este ceva, dar nu stiu ce fel.
La Sibiu, nu este nimic. Am fost acum cateva zile in Cluj, nimic.

| Yuoia explică (pentru mnbgfd):

Multumesc.

19 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E aici prin Timisoara o taraba cu mici vad, si se strange lumea. Daca se pune.

| Simpatic a răspuns (pentru DoarBogdan):

laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Simpatic):

Dar eu vorbesc serios laughing. Sunt si preturi din alea scumpe.

| Yuoia explică (pentru DoarBogdan):

Va da neamtul mici ca rasplata ca l-ati ales?

| Simpatic a răspuns (pentru Yuoia):

Nu ca a zis ca-s scumpi, daca erau gratuiti era o rasplata sau astia sunt atat de lacomi incat sa vanda micii electorali cu bani happy

| Yuoia explică (pentru Simpatic):

Ai raspuns si tu!
A, am uitat ca TPU e locul unde pustimea face glume proaste!

| Simpatic a răspuns (pentru Yuoia):

Ce sa-i faci mai raspundem si la caterinca, dar nici cu tine nu mi-e rusine caci afirmatia ta de mai sus era cu iz electoral si nu are legatura cu topicul de mai sus.
Nu-s niciun pusti vezi ca nu stii cu cine vorbesti pastreaza tonul corect!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

rolling on the floor

| Yuoia explică (pentru Yuoia):

Asta era la primul tau raspuns.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Yuoia):

laughing)) nu am fost la vot atunci, ca nu sunt de aici.

Dar revenind la raspuns, targuri artizanate... hm, stiu ca la mall era plin de astfel de lucruri, in Iullius Mall. Acum de cand cu pandemia, s-au mai restrans.

| Yuoia explică (pentru Simpatic):

I-am raspuns dupa cum a facut comentariul.
Si nu cred ca ai 80 de ani.
Apropo de corectitudine, daca vrei asta, ar fi trebuit sa nu raspunzi!

| Yuoia explică (pentru DoarBogdan):

Nțțț, nu mizeriile alea. Artiști populari.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Yuoia):

Ah. Atunci imi pare rau.
Altele nu prea mai sunt. Doar chinezarii luate si vandute ca suveniruri prin diferite orase.

https://ccir.ro/targuri-si-expozitii-din-romania/

De cand cu pandemia, cum am zis, nu se mai tin.

Si cam atat. Imi pare rau a nu am fost de ajutor. Zi faina in continuare iti doresc ^_^

| Yuoia explică (pentru DoarBogdan):

Merci pentru link. Dar eu voiam sa stiu, exact din cauza pandemiei, care se mai tin cu certitudine. O zi buna si tie.

| Werrich a răspuns:

In 26 de județe e scenariu roșu de pandemie și tu vrei târguri?

| Yuoia explică (pentru Werrich):

Da. Pentru ca la mine este unul saptamana asta.
Si nu ma refer la targul de animale ci la acele mici targuri cu obiecte de artizanat deschise in corturile din pietele oraselor.

| DanciuAdrian114 a răspuns:

Baia Mare-nimic doar tarabe cu marfa proprie a oameniilor

| Yuoia explică (pentru DanciuAdrian114):

Corect!
La acele targuri, se aduce marfa proprie nu chinezarii. Multumesc.
Apropo, anul acesta a mai fost Festivalul castanelor?