| asdfghjkldcvgbhnmkm a întrebat:

Buna eu am 13 ani, si roa me 7 si vreau sa ma duc la mama la rusia cu matusa in procura trebuie iscalitura ambilor parinti pentruka mama e la rusia deja? (parintii nu sunt divortati)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sunteti domiciliate in Romania aveti nevoie de declaratiile ambilor parinti.
Tatal poate da declaratia in tara, la un notar public iar mama la o reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) din Rusia si o trimite prin posta sau curier.
Pe langa declaratii aveti nevoie si de pasapoarte.