| Ema7787 a întrebat:

Bună! Ma puteți ajuta cu un răspuns?
Urmează sa plecam intr-o vacanta cu avionul, cu hisky mai exact, am tot felul de loțiuni pentru bronzare și sclipiriciuri, parfum, creme spf peste 100 de ml, oare sa le pun în bagajul de la cală sau la cel de mână? Sa nu cumva sa mi le ia la aeroport, ce ziceți cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi intelept sa transferi in sticle mai mici.E mai usor asa de carat, economisesti spatiu si e mai putina bataie de cap.Cat dureaza vacanta? Gandeste-te ca in cateva zile e imposibil sa folosesti toata cantitatea din fiecare, poate chiar nici jumatate.Ai putea pentru unele produse sa cauti varianta mini pentru travelling in super/hipermarketuri.

Have fun.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Regula e simpla.
e lichid mai mare de 100 ml merge la cala sau nu merge deloc.

| blackann a răspuns:

In bagajul de cala. in cel din avion nu poti depasi 100 ml.

| Ema7787 explică (pentru blackann):

Asa o sa fac, o sa le bag în pungi și o sa le pun la cală, sa speram ca nu o sa aibă treaba. mulțumesc pentru răspuns

| UserRo10 a răspuns:

Doar la cala daca poti. In cabina ti le arunca

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Dacă ai mai multe de 1 litru nu ți le accepta. Trebuie sa fie in recipiente de 100 ml și toate pana intr-un litru. Puse in pungi speciale de la ei. Mai bine pune la cala dacă ai bagaj luat. Da-le cu scoci ca sa nu se desfacă pe acolo sa murdărească și pune la cala.

| Ema7787 explică (pentru Mihhhhhhhh):

Iti mulțumesc din sulfet pentru răspuns, zici sa le bag intr-o punga și sa le fac cu scoci? O sa le bag intre haine, si asta este

| Mihhhhhhhh a răspuns (pentru Ema7787):

Fa le cu scoci ca sa nu se verse gen. Pe
Bagi printre haine și va fi Ok.

| Ema7787 explică (pentru Mihhhhhhhh):

Multuuu!♡♡♡