| Loren3 a întrebat:

Merg pentru prima dată la mare și sunt indecisa legat de unde sa ma cazez, în ce zonă.
Vreau sa ating mai multe obiective: sa merg si la plaja, la Delfinariu, în satul de vacanță, la Cazino etc.
Ca sa nu-mi vina foarte peste mâna deplasarea, e ok dacă mă cazez în oraș?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! In functie de bugetul tau, poti sa gasesti un hotel sau pensiune in Constanta. Eu recomand Hotel Megalos sau Hotel Maryotis, ambele sunt situate pe Bulevardul Mamaia, aproape de plaja. Eu nu iti recomand sa mergi in satul de vacanta doar daca vrei sa mergi ca o sardina in conserva si sa inaintezi prin multime cu viteza pe care o are o testoasa. Este extrem de aglomerat, plin de oameni dubiosi si poti oricand sa te trezesti fara telefon sau portofel. Este raiul pentru hotii de buzunare plus ca in plina pandemie, aglomeratia de acolo este riscanta. Cazinoul este in renovare, nu o sa il poti poza, dar daca cauti alte atractii turistice din Constanta, poti vizita Marea Moschee, Muzeul de Istorie iar langa Delfinariu este o mini gradina zoo.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Oriunde e ok - transportul e accesibil