| BratuMarian a întrebat:

Bună seara, știe cineva sa-mi spună, la STB dacă cineva are un abonament pe care îl reânoiește lună de lună, într-o zi a plecat în grabă și a uitat abonamentul acasă, controlorii pot amenda acea persoană, sau dacă la controlorii li se dau datele de pe buletin aceștia pot vedea ca abonamentul este activ?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În general sunt analfabeți și violenți, mai bine mergi pe jos în acea zi.

| ioana748 a răspuns:

Mai bine platesti cu sms sau card.

| Dragobeta a răspuns:

Nu au cum sa vada. Nu exista o baza de date la care ei sa aiba acces de pe traseu.
Daca "pleci in graba", platesti bilet.

| LucaZanar a răspuns:

Nu, n au cum sa vada, daca le dai datele de pe buletin iti dau amenda, de preferat sa platesti cu cardul in caz ca ai uitat abonamentu, sunt 3 lei, macar scapi de grija.