| mih1990 a întrebat:

Eu sunt majora si vreau sa ma intorc in tara cu sora mea mai mica.Am nevoie de procura sau ceva de genul? Noi stam in Romania si am venit in Italia in vacanta. Mentionez ca ea a iesit din tara cu ambii parinti.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Ei ii trebuie imputernicire de la parinti, tu poti trece doar cu buletinul.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de nimic, de fapt sora mai mica n-are nevoie, cetatenii romani nu pot fi impiedecati sa se reintoarca si sa intre in Romania. Ea are nevoie doar de carte de identitate ori pasaport. Numai bine!

| Xenya a răspuns:

Ea are nevoie de procura de la parinti!

| StefyCrina a răspuns:

Da,ii trebuie imputernicire si pasaport inteleg ca are daca a iesit deja din tara.

| mih1990 explică (pentru StefyCrina):

Are pasaport.La masina odata ce ai iesit din tara cu procura, cand te intorci nu mai ai nevoie(pentru ca iti opresc procura cei de la vama)Ma gandeam ca la avion este tot asa

| StefyCrina a răspuns (pentru mih1990):

Da,este la fel.Ai grija daca ai procura de la parinti pentru mai mult timp si vrei sa te duci laa o matusa in... Bulgaria sa zicem ori te duci direct in Bulgaria, ori le spui parintilor sa iti faca doua, deoarece nu stiu daca se accepta copie.