| kakarot a întrebat:

Am implinit recent varsta de 18 ani si nu am buletinul facut, pot trece granita in Bulgaria doar cu certificatul?

Răspuns Câştigător
| CLU a răspuns:

Din cate stiu eu nu dar acceseaza acest site:http://www.medeeatour.ro/documente-necesare-pentru-trecerea-granitei
FUNDA?

| kakarot explică (pentru CLU):

L-am accesat si inainte, nu mi-a fost de ajutor... vreau sa stiu ceva concret, aici nu scrie nimic despre asta.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti trece cu certificatul de nastere, doar cu cartea de identitate in termen de valabilitate.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi trece graniţa cu Certificatul de Naştere! rolling on the floor

Ai nevoie de C.I. sau Paşaport ( în termenul de valabilitate )!

Toate cele bune!

| Ionut165 a răspuns:

Iti trebuie buletinul