| tonyc7 a întrebat:

Buna, TPU. Ce parere aveti de mersul singur intr-un club nou dintr-un oras nou (din tara, de pe litoral sau din strainatate, nu conteaza) pe care il vizitezi ca turist? E ceva ok, nu e ok? Ati incercat aceasta experienta? Daca da, cum a fost?
Eu am avut prilejul sa ies in numeroase cluburi, mai ales inainte de pandemie, insa o faceam in orasul meu, de fiecare data insotit de cel putin un prieten plus ca acolo dadeam de alti prieteni (sau persoane care ne stiau cel putin din vedere).
Dar cum e daca te duci singur sau singura intr-un club unde esti doar un strain si nimic altceva? E vreo diferenta comparativ cu dusul in grup?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca mergi cu un grup de prieteni, atunci lumea te vede ca mergeti sa va distrati.
Daca mergi singur(a) atunci esti vazut(a) ca "prada" aproape sigura - ori vei fi lasat fara bani, ori vei fi o prada sexuala.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i deloc distractiv sa mergi singur in club, ca nu-ti da nimeni atentie si nua i ce face acolo de unul singur.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu mi se pare deloc sigur sa mergi singura in club. Poti sa dai de fel si fel de dubiosi. Nu as incerca experienta aceasta. E misto sa mergi cu prietenii, sa dansati si sa va simtiti bine.

| tonyc7 explică (pentru Aasdfghj):

Singura ca femeie, nu, categoric. Dar ca barbat singur?

| Aasdfghj a răspuns (pentru tonyc7):

E un pic ciudatel, as tinde sa cred ca doar cei care cauta ceva, merg astfel ca sa agate fete dar cel mai probabil ma pot insela in privinta asta. Sunt si barbati care poate doresc sa iasa, sa bea ceva si nu au prieteni care doresc sa iasa dar cred ca sunt rare aceste cazuri.

| Anonimul151 a răspuns:

După părerea mea nu e ok nici un club, din orice țară ar fi. Eu m-aș bucura să fie închise.

Poți să încerci să vezi cum este.

| trophin a răspuns:

Nu exista oraș nou. Și dacă mergi sa bei o bere nu e ceva greșit

| Utilizatornew25 a răspuns:

Buna, legat de mersul singur sau grup mai ales in cele straine, recomand mersul în grup! Deoarece nu stii niciodata peste cine poti da, si stim cu totii urmarilelaughing! Sper ca te am ajutat!