Întrebare recomandată | euu26 a întrebat:

eu am un bagaj de 28 kg si zbur cu compania Tarom, as dori sa aflu cat m-ar costa fiecare kilogram in plus la bagajele in cala. Multumesc anticipat, as dori raspunsu cat mai urgent.

2 răspunsuri:
| eurynomus a răspuns:

15 euro 10 kg in avion poti sa iei 10kg daca ai bilet economy si 14 bussines dar bagajul de mana trebuie sa aiba si anumte dimensiuni chiar daca are doar 10 kg

| Tonea_Razvan_1986 a răspuns:

Bagajul tau maxim pentru cala este asa cum scrie si pe biletul tau cel mai probabil de 23 kg, poti avea pana la 30 kg de bagaj dar platesti diferenta evident.Pentru fiecare kilogram suplimentar se adauga un cost de 4 euro/ per kilogram din ce cunosc eu.
Totusi sfatul meu este sa incerci sa pui surplusul de 5 kilograme sau macar o parte in bagajul de mana.