| Ioana_Florela_1988 a întrebat:

la sfarsitul lunii iulie voi merge in Oradea, un weekend. Voi avea timp sa ma si plimb, ce ar trebui sa vizitez? Pareri? Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| bss415 a răspuns:

Pai ai putea sa vizitezi centrul orasului, acolo gasesti multe magazine si terase unde poti sa iti petreci timpul liber, poti sa mergi il Lotus Mall(unde poti sa mergi sa vezi un film, sau sa mancai o pizza), de asemenea poti sa mergi in Baile Felix care este foarte aproape de oras, la aprx 5 km si este autobuz care merge acolo. In Baile Felix poti sa mergi sa vezi lacul cu nuferi, si daca vrei poti sa mergi la strand ( aprox. 15 lei pentru copii, merita multe bazine curate+ Bazin cu valuri + topogane), mai poti sa mergi si la gradina zoologica si la muzee care sunt aproape de gradina zoologica.
P.S: Daca ai noroc, poate prinzi si cea festival.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te la strand la felix sa faci baie in apa aia fierbinte

| Ioana_Florela_1988 explică (pentru bss415):

Multumesc pentru raspuns dar am fost la baile felix de vreo 4 ori, si la gradina zoo o data acum dupa ce s-a modernizat. Am auzit ca sunt multe biserici foarte frumoase cum ar fi biserica cu luna sau altele. Multumesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Centrul orasului, cetatea, Lotus Center, Baile Felix