| catalim93 a întrebat:

tocmai am primit o vacanta in India din partea parintilor pentru rezultatele foarte bune de la bac, imi puteti da cateva informatii despre oameni, locuri etc ca sa stiu la ce sa ma astept.Pentru cei care au fost acolo! Multumesc anticipat!:*

3 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Oooooo
pai sunt atatea de spus...
oamenii sunt foarte primitori si foarte de treaba cu turistii, este o saracie accentuata, un haos general care nici nu se compara cu orice ai vazut in viata ta! in general este o tara a contrastelor foarte puternice pe toate planurile, o caldura destul de mare, cu o umiditate ridicata, iti recomand sa vizitezi cat mai mult! sa nu stai prea mult intr-un loc pentru ca o sa vezi si partea urata, si mai ales sa experimentezi toata mancarea lor, este ceva deosebit!

| catalim93 explică (pentru drhotzu):

Merci! de exemplu tu ce regiune ai vizitat? eu as vrea sa merg in Guwahati/Assam

| catalim93 explică:

Regiunea Guwahati/Assam e buna? Pentru ca am cativa prieteni acolo, indieni autentici!?