| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Urmează să am primul zbor și am luat Wizz priority, mi s-a zis ca am prioritate la îmbarcare. Imi poate spune cineva cum se procedează in aeroport cu cei ce au prioritate? Scrie pe un panou? Ne striga cineva? Exista un loc special pentru cei ce au prioritate? Iar pe panoul, unde se afișează zborurile, cu cat timp înainte se afișează detaliile zborului? Încă ceva, vreau să-mi iau creioane de make-up, pot face asta? Nu vreau sa mi le arunce cei de la securitate.

2 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Priority la Wizz eu o mare vrăjeală. Da când începe îmbarcarea se va anunța să meargă în fața cei care au prioritate. Dara daca pleci de pe Otopeni prioritatea înseamnă că vei fi prima in autobuz unde ii ce aștepta pe restul iar apoi la avion probabil vei ieși ultima din autobuz. Deci în realitatea nicio prioritate.

Detaliile zborului se afișează cu 2-3h înainte de obicei.

| DariaDark a răspuns (pentru goguPatent):

Plec din Suceava, nu știu ce sa zic, nu cred ca e vrajeala, ca daca era nu mai plătea lumea pentru Wizz, mulțumesc pentru răspuns!

| goguPatent a răspuns (pentru DariaDark):

Lumea ia priority pentru bagaje nu pentru ca se urca primii in avion.
nu stiu cum e la SV da iti zic eu pe Otopeni nu ai niciun avantaj la imbarcare.

| Mopmop a răspuns:

Cand se deschide poarta pentru imbarcare mergi direct in fata si vei fi printre primii care se ir5ca in avion.
Legat de creioane cred ca nu sunt o problema daca le pui la bagajul de cala.
Anuntul cred (nu stiu sigur) se face cu minim 30 minute inainte de imbarcare.
Gen zborul WIZ 45678 poarta 23.
Cand vezi pe panou anuntul te indrepti usor spre poarta 23.
Calatorie placuta!

| DariaDark a răspuns (pentru Mopmop):

Nu am bagaj de cală, doar 2 bagaje de mană, mi se permite 2 deoarece am Wizz priority. Unul de bază, unde imi țin telefonul, actele și celalalt este un troller mai mic, pe care il pot lua cu mine in avion. Mulțumesc mult!

| DariaDark a răspuns (pentru DariaDark):

Permit*