| cineva666 a întrebat:

Am nevoie de o vacanta! Va rog frumos sa-mi recomandați un site unde sa caut. Am tot cautat si am dat de niste preturi.uff, multumesc frumos.

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Airbnb. Pensiunea Nora în Păltiniș. Orice gospodărie țărănească în Tara Moților Gârda. Sejur la Mănăstiri. Youth Hostels.

| cineva666 explică (pentru sadrian46):

Buna! Multumesc pentru mesaj dar nu mai sunt in Romania de cateva luni..Si vacanta nu o sa fie in Romania

| Wr3nch a răspuns:

Daca vrei vacante nu ai nimerit in perioda potrivita. Acum si in august sunt cele mai mari preturi peste tot pentru ca e mare cererea. Gasesti pachte decente cu litoralulromanes.ro. Daca vrei in alte tari recomand sa mergi la o agentie.

| cineva666 explică (pentru Wr3nch):

Buna! Stiu ca in perioada asta sunt mai scumpe... mai este si din scurt. Dar sper totusi sa gasesc ceva la un pret cat de cat ok

| cineva666 explică (pentru Wr3nch):

In perioada asta s-a nimerit sa pot merge. n as vrea ca in concediu sa stau acasa mai ales că n am avut o perioadă prea liniștită și cred că mi ar prinde bine

| Iote a răspuns:

Pa da, ca mai platesti si comisioanele celor ce intermediaza: salarii si altele. Toate sunt la fel.
Dar depinde ce vrei.
Eu ma duc pe cont propriu. Imi rezerv cazarea direct la hotel (de cand era sa o patesc cu Booking). Stiu ce vreau si crede-ma ca ies mult mai ieftin. Si mai sigur.

| cineva666 explică (pentru Iote):

Buna! Ai dreptate dar este cam complicat cand n ai masina ta, cand te duci intr o țară în care n ai fost niciodată si nici persoana cu care te duci n a fost, cand nu stii pe nimeni care sa stea in zona aia. daca era vorba de Romania era alta treaba dar asa... Nu vreau sa risc sa dorm pe străzi.

| cineva666 explică (pentru cineva666):

Si asa noi o sa ne bazăm mult pe harta...

| cineva666 explică (pentru Iote):

Multumesc de sfat

| Iote a răspuns (pentru cineva666):

Nu ne-ai spus ca e vorba de alta tara.

| cineva666 explică (pentru Iote):

Am omis. Scuze

| Iote a răspuns (pentru cineva666):

Ok.